Aimp 3 ile Radyo Yayınlarını Kaydedin

Aimp 3 ile kolayca radyo yayınlarını kaydedebilirsiniz.

Aimp ücretsiz ve popüler bir ses oynatma yazılımdır.Hızlı açılma,sistemde fazla yer kaplamama ve az bellek tüketimi  gibi artıları olan programın ayrıca işinize yarayabilecek fazladan özellikleri de bulunmakta.Bu özelliklerden bir tanesi de Aimp’in size internet üzerinden dinlediğiniz radyo yayınlarını bilgisayarınıza kaydetme imkanı sunmasıdır.Bu yazımda size Aimp ile radyo yayınlarını nasıl kaydedebileceğiniz anlatmaya çalışacağım.

1) İlk önce Aimp’in son sürümünü bilgisayarınıza indirip kurun.

2) Kurulumdan sonra Aimp‘i açın.Aimp’in sol üst köşesindeki ANA MENÜ DÜĞMESİ ‘ne ardından da ” SEÇENEKLER ” menüsüne tıklayın.Aynı işlemi CTRL+P kısayolu ile de yapabilirsiniz.

3) Karşınıza gelen pencerede ÇALMA ana başlığı altındaki ” İNTERNETTEN RADYO KAYDI ” menüsüne geçin. Burada ” DİZİNE KAYDET ” seçeneğini kullanarak kayıtlarınızı nereye kaydedeceğinizi belirleyin ve ardından UYGULA ” >> ” KAPAT ” diyerek çıkın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra sıra geldi radyo yayınları bulmaya.

4) Aimp‘in sol üstündeki ”YARDIMCI PROGRAMLAR ” (üçüncü düğme) düğmesine ardından da ” ONLİNE RADYO GEZGİNİ ” düğmesine tıklayın.

5) Açılan pencerede ” ICECAST ” düğmesine tıklayın.Karşınıza radyo istasyonları sıralanacaktır.İstediğiniz radyoya çift tıklayarak radyoyu çalmaya başlayın.

6) Radyo çalmaya başladığında  aşağıdaki resimde gösterilen KAYIT düğmesine tıklayın ve kaydetmeye başlayın.Kaydı tamamlamak istediğinizde ise aynı düğmeye tekrar tıklayın.

Hepsi bu kadar.Bundan sonra kaydınızı dinlemek isterseniz 2. ve 3. seçeneklerde belirlediğiniz dizine giderek kaydınızı bulup dinleyebilirsiniz.

Kolay gelsin…

 

 

Düzeltme : AIMP son sürümlerle beraber Radyo Dinleme özelliğini kaldırdığı için bu anlatılanlar maalesef geçerliliğini yitirmiştir. Ancak 3.55 sürümünden önceki sürümleri kulanıyorsanız çalışabilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s