Yerli Sosyal Ağlar

Yerli Sosyal Ağlar

İnternet sadece facebook, twitter vb. lerinden ibaret değil ve sadece elin adamları sosyal ağ işleri ile uğraşmıyor. Bu konuda çeşitli yerli girişimler de var. Ben de şöyle bir etrafta gezinerek yerli sosyal ağlar hangileri acaba diye bir göz attım ve aşağıdaki listeyi oluşturdum. İçlerinde beğendikleriniz olursa üye olabilirsiniz. Ben içlerinden quup adlı siteye üyeyim. Sizleri de beklerim. 🙂

quup

İnternet üzerinde paylaşmak istediğiniz içerikleri, resimleri, videoları veya bağlantıları interaktif bir biçimde takipçilerinizle paylaşabileceğiniz sosyal platformdur.

Duube

Her kullanıcının birbiri arasında iletişim sağlamak, dosya paylaşımı yapmak, video ve yazı göndermek için kullanılabilecek sosyal platform.

Oblogi

Bir puanlama sistemini oyunlaştırma sistemi ile birleştirerek kullanıcılara yaptıkları paylaşımlar, beğeniler üzerinden puanlar ve sanal rozetler veren sosyal platform.

Sosyobook

Kullanıcılarının özgün ve kaliteli içerikler paylaşmasını hedefleyen açık kaynak olarak geliştirilen sosyal ağ.

Democratus

Kısaca politik sosyal ağ. Her türlü politik fikrinizi paylaşabileceğiniz, her görüşten kişilerle siyasi konular üzerinde görüş alışverişinde bulunabileceğiniz sosyal ağ.

Peplr

Twitter alternatifi yerli mikroblog sitesi.Farkı ise karakter sınırının 140 değil 255 olması.

esosyal

Keşfettiğiniz, beğendiğiniz ya da müdavimi olduğunuz yerleri, mekanları resim, video veya bağlantı ekleyerek paylaşabildiğiniz sosyal platform.

Veesiz

Anlık durum paylaşımları yapabileceğiniz, arkadaşlarınız ile sohbet edebileceğiniz, beğendiğiniz fotoğrafları veya videoları arkadaşlarınız ile paylaşabileceğiniz, tarzınızı oluşturup arkadaşlarınız ile hoş vakit geçirebileceğiniz bir sosyal paylaşım platformudur.

Hocam

Sadece üniversite öğrencilerinden üye kabul eden üniversite öğrencilerine yönelil sosyal paylaşım alanı.

Gunble

Facebook alternatifi sosyal platform.

YouLike

Aynı beğenilere sahip insanları biraraya getirmeyi hedefleyen sosyal ağ sitesi.

Kimdir

Üye olduğunuz sosyal ağları, bloglarınızı, kişisel web siteleriniz ekleyerek dijital bir profil oluşturmanızı ve tüm hesaplarınızı tek alanda toplamanızı sağlayan sosyal platform.

FriendsPlans

Arkadaşlarının nerelerde olduğunu görebileceğiniz, o anda sizinle aynı şeyi yapanlarla konuşabileceğiniz sosyal ağ.

Birgo

Birgo bir Mynet hizmetidir. Bir içeriği Birgo üzerinde paylaşarak eklediğiniz sosyal medya hesaplarınız veya bloğunuzda da aynı anda tek yerden paylaşabilirsiniz.

Curbaa

İstediğiniz içerikleri paylaşabileceğiniz bir sosyal ağ.

VovPup

Kendinize ait bir uzmanlık alanı belirleyip bu alanda uzman olan kişilerle paylaşımlarda bulunabildiğiniz sosyal platfor.

Socitive

Twitter ve Facebook karışımı sosyal ağ. Henüz kapalı beta konumunda ancak üye olunabiliyor.

 

Kabilee

Çeşitli paylaşımlar yapabileceğiniz; okuduğunuz kitapları, izlediğiniz filmleri vb. sistemimizde tutup, beğeni ve eleştirilerinizi yazabileceğiniz ve puan verebileceğiniz; dilediğiniz içerikte bloglar oluşturabileceğiniz, kategori veya tarih bazında gösterim yapabileceğiniz, aynı zamanda gelir elde edebileceğiniz sosyal paylaşım platformu.

Neokuyorsun

Okuduğunuz kitapları, kitaplar hakkındaki yorumlarınızı paylaşabileceğiniz kitapseverler için tasarlanmış bir sosyal ağ.

Neokur

Kitapseverler için oluşturulmuş benzer bir sosyal ağ.

Vikitap

Kitapseverler için hazırlanmış ücretsiz bir sosyal paylaşım platformudur. Okuduğunuz, okumak istediğiniz ve okumakta olduğunuz kitapları dakikalar içerisinde listelerinize eklemenize olanak sağlayan gelişmiş bir kitapsever sistemidir.

KitapOkuyorum

Kitapseverler için oluşturulmuş diğer bir sosyal platform.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.