En iyi 10 Mesajlaşma Programi

ooVoo_instant_message_anlik_mesajlaşma

Anlık mesajlaşma

Bu yazımda adını çokça duyduğum popüler, en iyi anında mesajlaşma programlarını sıralamaya çalıştım.

RetroShare : Sunuculara bağlı kalmadan yani merkezi olmayan bir yöntemle, arkadaştan arkadaşa şeklinde çalışan, ilteşiminizin şifrelendiği açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir anlık mesajlaşma programıdır.

Pidgin : Birden fazla sohbet hesabınızı (AIM, Google Talk vb) ekleyerek aynı anda sohbet edebileceğiniz ücretsiz bir sohbet programıdır.

Miranda : Açık kaynak kodlu, çoklu protokol desteği sunan yani birden fazla sohbet hesabınız ekleyerek sohbet edebileceğiniz ücretsiz bir mesajlaşma programıdır.

ooVoo :  12 kişiye kadar video görüşmeleri yapabileceğiniz, anlık mesajlar gönderip alabileceğiniz, video mesajlar gönderebileceğiniz, dosya paylaşabileceğiniz, video görüşmelerinizi kaydedebileceğiniz, ekran paylaşımı yapabileceğiniz gelişmiş bir anlık mesajlaşma programıdır.

ICQ : Eskilerin ICQ‘ su yenilenmiş haliyle karşınızda. Yenilenmiş görünüm, ücretsiz video görüşmeleri, ücretsiz sesli aramalar, ucuza telefon görüşmeleri, sosyal ağ entegrasyonu, fotoğraf ve video paylaşabilme, aynı anda pek çok cihazınızdan giriş yapabilme, e-posta bildirimleri alabilme ve tabi ki anlık mesajlaşma gibi pek çok özelliği bünyesinde barınıdıryor.

Skype : Skype ile diğer skype kullanıcılarına ücretsiz çağrılar yapabilir, görüntülü görüşmeler yapabilir, video,fotoğraf ve dosya gönderebilir, ekranınızı paylaşabilir, anlık mesaj gönderebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Trillian : Kullanışlı bir başka anlık mesajlaşma programı. Bu programı kullanarak anlık mesajlar gönderebilir, Skype, Google, MSN, AIM, ICQ, XMPP, Yahoo! gibi pek çok platformu ekleyerek Trillian üzerinden sohbet edebilir, Twitter, Facebook, Foursquare ve LinkedIn hesaplarınızı ekleyebilir ve e-posta hesaplarınızı ekleyerek bildirimler alabilirsiniz.

Nimbuzz : Nimbuzz üzerinden ücretsiz aramalar yapabilir, Nimbuzz, Facebook, Yahoo ve Google Talk üzerindeki arkadaşlarınızı ekleyerek mesajlaşabilir, dosya paylaşabilirsiniz.

Digsby :  Sosyal medya hesaplarınızı(Facebook, Twitter, MySpace ve LinkedIn), e-posta hesaplarınızı(Outlook, Gmail, Yahoo Mail, AOL/AIM Mail, IMAP, ve POP) ve mesajlaşma hesaplarınızı(AIM, MSN, Yahoo, ICQ, Google Talk, Jabber, ve Facebook Chat Accounts.) ekleyerek tek program üzerinden kontrol etmenizi sağlayan, farklı hesaplardaki arkadaşlarınızla sekmeli olarak tek pencere üzerinden mesajlaşabileceğiniz kullanışlı bir program.

Yahoo Messenger :  Diğer servislerdeki arkadaşlarınızı ekleyerek ya da davet ederek sohbet etme, yüksek kaliteli tam ekran video sohbet edebilme, bilgisayardan bilgisayara ücretsiz aramalar yapabilme, mobil telefonlara ücretsiz SMS gönderebilme, mesajlaşma, dahili medya oynatıcısı sayesinde arkadaşlarınızla beraber video izleyebilme ya da fotoğraflara bakabilme gibi kullanışlı özellikleri olan bir mesajlaşma programı.

Siz bunlardan hangilerini kullanıyorsunuz ve memnun musunuz ?

Reklamlar

En iyi 10 Mesajlaşma Programi” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.