Chrome İçin En İyi Hızlı Erişim ve Başlangıç Sayfası Eklentileri

opera-browser-speed-dial

Hızlı Erişim tarayıcı dünyasına Opera ile girmiştir.

Opera ile hayatımıza giren Hızlı Erişim bir yerden sonra artık tarayıcılar için vazgeçilmez hale geldi. Hızlı Erişim nedir diye soracak olursanız eğer : Hızlı Erişim sık kullandığınız favori sitelerinizin görsel olarak karşınıza getirildiği bir başlangıç sayfası veya yeni sekme sayfasıdır. Bugün artık hızlı erişimi olmayan tarayıcıya tarayıcı bile demiyorlar. Hızlı Erişim sayesinde tarayıcı başlangıç sayfasından sık kullandığımız sitelere kolayca ulaşabiliyoruz.

Chrome‘ da da bildiğiniz gibi bir hızlı erişim/başlangıç sayfası mevcut ancak hızlı erişimi küçük, hızlı erişimin üzerinde konumlandırdığı  google arama çubuğunu kocaman tutunca ve pek te hoş görünmediği için (kişisel görüşüm) ve yine pek te özelleştirilebilir olmadığı için alternatif hızlı erişim eklentileri kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu yazımda size Chrome Web Store üzerinde denk geldiğim, kullandığım veya sıkça kullanılan En İyi Hızlı Erişim Eklentileri ‘ni anlatmaya çalışacağım.

Speed Dial [FVD]

speed-dial-chrome

Sık kullandığınız siteler için size şık bir görüntü sunan eklenti ile sitelerinizi 3 boyutlu bir duvar üzerinde görüntüleyebiliyorsunuz. Eklenti ayrıca tam eşitleme, yerimlerinizi organize etme, özel arkaplanlar, gruplama, sık ziyaret edilen bağlantılar, yeni kapatılan siteler, şeffaflık gibi pek çok özellik ve özelleştirme imkanı sunuyor.

SPOTS

spots-startpage-speed-dial-chrome

Sade, kullanışlı ve şık  arayüze sahip bir hızlı erişim ve başlangıç sayfası görünümü var. Eklentiyi yükler yüklemez sık kullandığınız siteleri karşınıza otomatik olarak getiriyor. Kolayca sitelerinizi ekleyebiliyor, bu siteleri oluşturduğunuz kategoriler içine alabiliyorsunuz. Üst çubuktaki arama alanından hızlıca yerimleriniz içinde arama yapabiliyor, hemen yan tarafında ise tarih ve hava durumu bilgisini görebiliyorsunuz. Ayrıca gezintileriniz sırasında fare imlecinizi ekranın soluna götürdüğünüzde çıkan çubuğa tıkladığınızda da yine ufak bir pencerede kimi sitelerinizi görebilir veya arama yapıp o sitelerinize ulaşabiliyorsunuz.

Awesome New Tab Page

awesome-tab-page-start-speed-dial-hızlı-erişim

Windows 8′ in Tiles görünümünde bir hızlı erişim sayfası sunan bir eklenti. Eklenti size sitelerinizi eklemenin yanında dinamik araçlar da sunmakta. İsterseniz bu tilesları özelleştirmeniz mümkün.

Quick Start

quick-start-page-speed-dial-hızlı-erişim

HTML5 tabanlı, şık görünümlü bir hızlı erişim eklentisi. Kolayca site ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Eklediğiniz sitelere kendi özel ikonlarınızı ekleyebilir; arkaplan resmini değiştirebilirsiniz.

Incredible StartPage

incredible-start-page-bookmarks-başlangıç-sayfası

Değişik bir arayüz sunan hoş ve çok fonksiyonlu bir hızlı erişim eklentisi. Eklenti size yerimlerinizi, son kapatılan sekmelerinizi, sık ziyaret edilen sitelerinizi ve uygulamaları tek bir sekmede gösteriyor. Ayrıca bir de not alabileceğiniz bir uygualamayı da size sunan eklenti hoş bir seçim olabilir.

Üstteki eklentiler benim gözümde popüler olan eklentiler. Şimdi aşağıda listeleyeceklerime de göz atmanızda fayda var.İlginizi çekecek olanlar vardır :

  1. FoxTab Speed Dial
  2. Hao123 Speed Dial
  3. Bookmark New Tab Speed Dial
  4. Lightning Newtab
  5. Startpage24
  6. Momentum
  7. Home – New Tab Page

Benden bu kadar. Sizin de eklemek istediğiniz konular ya da önerdiğiniz bir eklenti olursa belirtmekten çekinmeyin. Bu yazımı bizi Hızlı Erişim ile tanıştıran Opera‘ nın hatırasına adıyorum. 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s