Opera 25 Beta Hazır!

opera 25 Beta

Bir süredir Dev kanalında geliştirilen Opera 25 an itibariyle Beta kanalına geçmiş bulunmakta. Final öncesi son durak olan Opera 25 Beta‘ yı yenilikleriyle beraber denemek ve test etmek isterseniz indirip kurabilirsiniz. Gelelim Opera 25 Beta ile beraber gelen yeniliklere :

  • Yerimleri : Opera kullanıcılarının epeydir beklediği özellik olan Bookmarks yani Yerimleri özelliği ilk kez dev kanalında kendisini göstermişti ve şimdi biraz daha geliştirilmiş haliyle Opera 25 beta ‘da yerini aldı. Opera yeni yerimleri özelliğiyle kullanıcılara daha görsel bir yerimleri deneyimi sunuyor. Kullanımı ise çok basit : Yerimlerinize eklemek istediğiniz site üzerindeyken adres satırının en sağındaki ”kalp” simgesine tıklayın, açılan menüden istediğiniz kapak resmini ve yeriminizin yerleştirilmesini istediğiniz klasörü seçin. Hepsi bu.
  • Yeni Başlangıç Sayfası – Hızlı Erişim (Deneysel) : Opera bu sürümde deneysel olarak Opera Coast benzeri, deneysel bir Hızlı Erişim sayfası sunuyor. Etkinleştirmek için adres çubuğuna opera://flags yazıp enterlayın. Ardından  Experimental start page / Deneysel Başlangıç Sayfası/Deneysel Hızlı Erişim seçeneğini bulup etkinleştirin. Sonrasında başlat sayfasına geldiğinizde ekranın sol üstünde yeşil bir uyarı kutusu ve yine sağ alt köşede bir görsel belirecek. Bunlardan birine basarak yeni sayfayı denemeye başlayabilirsiniz.
  • Dahili pdf Görüntüleyici : Opera’ ya entegre edilen pdf görüntüleyici sayesinde internette gördüğünüz pdf dosyalarını harici bir pdf programına gerek kalmadan ve tarayıcıdan ayrılmadan görüntüleyebileceksiniz.
  • Web bildirimleri : HTML5 ile gelen oldukça yeni bir özellik. Kısaca web siteleri ile ilgili bildirimleri kullanıcıya aktarmayı sağlayan bir özellik. Bu özellik site sahipleri, uygulama geliştiricileri için herhangi bir yeniliği tanıtmada, e-posta bildirimlerinde vb. konularda  gerçekten çok uygun bir yöntem olacaktır. Genellikle işletim sisteminin bildirim özelliği kullanılarak işlenen bu özellik Opera 25. sürümden itibariyle resmi olarak desteklemektedir. Daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız buradaki yazıyı inceleyebilirsiniz.
  • H.264 Video ve Mp3 Ses Desteği.
  • Opera Linux Sürümünün Betası da Yayında.

Unutmadan ! bu henüz beta aşamasında bir sürüm olduğundan hatalarla veya çökmelerle karşılaşabilirsiniz.

 Opera 25 Beta İndir :

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.