Opera 26 DEV Güncelleme : Sekme Listesi, Çıktı Önizleme

opera dev-opera geliştirici sürüm

Bugün itibariyle Opera Geliştirici Sürüm güncellenerek test edeceklerin beğenisine sunuldu. Bu güncelleme ile beraber tarayıcıya yeni özellikler de eklenmiş görünüyor. Bu özellikler hangileriymiş görelim :

Sekme Listesi : Tarayıcının sağ üst köşesine eklenen yeni düğme yardımıyla tüm sekmelerinizi bir liste halinde görmeniz mümkün hale getirildi. Bu özellik Sekme Önizleme özelliğinin farklı bir şekli olarak da düşünülebilir. Sekme Önizlemelerini görmek için farklı bir yol.

opera dev-tab lists-sekme listesi-sekme önizleme

Bu özellik ile artık ;

– Fazla  sayıda sekme açıkken sekmeleri bulmak kolaylaşıyor.

– Sekme Menüsüne klavye kısayolları ile ulaşmak mümkün hale geliyor. Örneğin; Ctrl+K (Mac’ lerde ⌘+K) ile menüyü açabilir, yön tuşları ile sekmeler arasında dolaşabilir ve Enter ile sekmeye gidebilir ve Esc ile menüden çıkabilirsiniz.

– Liste Özelliği tam ekran modunda da çalışabilmektedir.

Çıktı Önizleme : Bu sürümle beraber Opera artık dahili olarak çıktı önizleme özelliğine de sahip durumda. Bu özellik ile artık çıktısını alacağınız sayfanın önizlemesini görebilmeniz mümkün.

opera dev-print preview-çıktı önizleme

Tarayıcı Verilerini İçe Aktarma Değişiklikleri : Önceki sürümlerdeki sessiz içe aktarma özelliğinden vazgeçilerek bu sürümle beraber artık yükleme öncesinde bazı seçenekler kullanıcıların seçimine bırakılmış durumda. Ayrıca yükleme ekranına iki farklı seçenek te konulmuş durumda : Varsayılan tarayıcıdan yerimleri ve veri içe aktarma ve Opera Gelişimi İçin Kullanım Verilerini Paylaşma.

opera dev installer-import-içe aktarma

Eğer yerimlerini içe aktarma seçeneğini işaretlemişseniz içe aktarma seçenekleri de karşınıza gelecek ve hangi tarayıcıdan hangi verileri içe aktaracağınızı seçebileceksiniz.

opera dev import-bookmarks import-içe aktarma

Unutmadan ! Bu bir geliştirici ve test sürümüdür. Hatalar veya çökmeler olabilir. Bu sebeple önemli işlerinizi Opera Kararlı Sürüm ile yapmanız önerilir.

Kolay gelsin.

İndir :

Tüm Değişiklikler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s