WinRAR ve WinZİP’e Ücretsiz Alternatif : PeaZip 5.5.1

peazip-winrar ve winzip alternatifi-dosya sıkıştırma programı

PeaZip; popüler sıkıştırma ve arşivleme programları olan WinRAR ve WinZİP alternatifi ücretsiz, açık kaynak kodlu bir sıkıştırma ve arşivleme programıdır7Zip kaynak kodları üzerine geliştirilen programla Z, ARC, BZ2, GZ, PAQ/LPAQ/PAQ, PEA, QUAD/BALZ, TAR, UPX, ZIP formatlarında arşivler oluşturabilir ; ACE, ARJ, CAB, DMG, ISO, LHA, RAR, UDF de dahil 134 farklı arşiv formatını açabilirsiniz.

 

Kopyalama , arama , dosya ayırma ve birleştirme, güvenli dosya silme, karşılaştırma, sistem testi gibi işlemleri de kolaylıkla gerçekleştirebildiğiniz PeaZip ‘in şifreleme özelliği sayesinde güvenli arşivler oluşturmanız da mümkün. 64 Bit desteği de sunan yazılım tüm Windows sürümlerinde çalışmaktadır. Ayrıca yazılımın eklenti ve tema desteği de bulunmaktadır.

*7z, FreeArc’s arc/wrc, sfx (7z and arc), bz2, gz, paq/lpaq/zpaq, pea, quad/balz, split, tar, upx, zip formatlarına tam destek sağlar.

*7z, bz, bz2, bzip2, tbz2, tbz, gz, gzip, tgz, tpz, tar, zip, zipx, z01, smzip, arj, cab, chm, chi, chq, chw, hxs, hxi, hxr, hxq, hxw, lit, cpio, deb, lzh, lha, rar, r01, 00, rpm, z, taz, tz, iso, jar, ear, war, lha, pet, pup, pak, pk3, pk4, slp, [Content], xpi, wim, u3p, lzma86, lzma, udf, xar, dmg, hfs, part1, split, swm, tpz, kmz, xz, txz, vhd, mslz, apm, mbr, fat, ntfs, exe, dll, sys, msi, msp, ods, ots, odm, oth, oxt, odb, odf, odg, otg, odp, otp, odt, ott, gnm, doc, dot, xls, xlt, ppt, pps, pot, docx, dotx, xlsx, xltx, swf, flv, quad, balz, zpaq, paq8f, paq8jd, paq8l, paq8o, lpaq1, lpaq5, lpaq8, ace, arc, wrc, 001, pea, cbz, cbr, cba, cb7, cbt ve daha fazla formatı tarayabilir, test edebilir ve açabilir.

*FreeArc’ın arc/wrc formatını ise onarabilir.

*PeaZip çoklu şifreleme standartlarını destekler. 7Z’ nin AES256 , WinZip’ in AES256 üzerinde AE şifreleme tabanını , FreeARC’ın ve kendi şifreleme standartlarını kullanır.

Sürüm Değişiklikleri:

PeaZip indir

PeaZip indir(64Bit)

PeaZip indir(Portable)

PeaZip indir(Linux/BSD)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.