İstemediğiniz Programları İz Bırakmadan Kaldırın

delete-remove-uninstall-program-kaldirma

Windows’ ta artık işinize yaramayan veya kullanmadığınız bir program olduğunda bu programı Windows’tan kaldırmak için (Windows 7) Başlat>Denetim Masası>Programlar>Programlar ve Özellikler yolunu izleyerek istemediğiniz programları kaldırabiliyorsunuz. Windows 8+ de biraz daha farklı(bknz). Ancak Windows’ un sunduğu program kaldırma işlevi sonrasında programdan geriye bir çok artık dosya kalabiliyor. Bu durumda zamanla birikmelere yol açabiliyor. Bunu önlemenin yolu ise bir programı sistemden tamamen kaldırabilen programlar kullanmaktan geçiyor. Öyleyse buyrun! En iyi program kaldırma programları:

Revo Uninstaller

revo uninstaller-remove-program kaldırma-free

Listenin başında tabiki Revo Uninstaller Free var. Uzun zamandır istenmeyen programları sistemden defetme işinde lider. Kaldırmak istediğiniz programları bilgisayarınızdan iz bırakmadan kolayca kaldırabilirsiniz. Bir programı standart kaldırma işleminden geçirip kaldırdıktan sonra artık dosyalarla ilgili tarama yaparak hiç iz bırakmadan temizleyebilirsiniz. Programın ücretsiz sürümünde standart kaldırma işlemi sonrası atık dosya tarama, 8 adet temizleme aracı ve teknik destek gibi özellikler var. Eğer pro sürümünü satın alırsanız onlarca farklı ek özelliğe de sahip olabilirsiniz.

Advanced UNINSTALLER PRO

advanced uninstaller pro-program kaldırma-remove

İkinci sırada yakın zamanda keşfettiğim güzel bir program var: Advanced Uninstaller Pro. Tamamen ücretsiz olan programda bir programı artık dosyalarıyla beraber bilgisayardan kaldırma temel işlevinin yanı sıra yüklü programların görüntülenmesi, başlangıçta çalışan programları yönetme, sistemde çalışan servisleri yönetme, hızlı temizlik, başlat menü temizleme, yazı tipi yöneticisi, kontrol panel yöneticisi; dosya ve kayıt defteri ile ilgili araçlar, internet tarayıcılarınızla ilgili temizlik araçları bulunmaktadır. Ücretsiz olmasına rağmen kullanıcıya pek çok yararlı özelliği sunmaktadır.

IObit Uninstaller

iobit uninstaller-remove-program kaldirma-free-ücretsiz

Üçüncü sırada adını sıkça duyduğum ama kullanmadığım bir program var: IObit Uninstaller. Program yardımıyla bilgisayarınızdaki istenmeyen programları, araç çubuklarını ve eklentileri arkada iz bırakmadan kaldırabiliyorsunuz.

 

Uninstall tool

uninstall tool-remove programs-program kaldirma

Sisteminizdeki gereksiz program veya sürücüleri kaldırmak için kullanabileceğiniz diğer bir güzel program daha. Programın özellikleri kısaca şöyle : Sisteminizde yüklü programları iz bırakmadan kaldırır, kaldırılamayan programları kaldırabilir, zorla kaldırma seçeneği mevcuttur, gizli programları kaldırabilir, taşınabilir sürümü vardır, Türkçe dahil 35 faklı dil desteği mevcuttur. Ve daha fazlası.

Absolute Uninstaller

absolute uninstaller-program remove-program kaldırma

Glarysoft firmesının geliştirdiği kaliteli bir program. Sisteminizde görünen ve görünmeyen tüm programları kaldırabilir. Geçersiz program girdilerini düzeltebilir. Birden fazla programı aynı anda sistemden kaldırabilir. Kaldırma bilgilerini yedekleyebilir ve tekrar yükleyebilir.

 

Wise Program Uninstaller

wise program uninstaller-program kaldirma

Sisteminizdeki programlarınızı tamamen ortadan kaldırır. Kladırılmaya karşı direnen programları zorla kaldırabilir. Bunun yanı sıra güvenli kaldırma seçeneği ve zarar görmüş programları onarma seçenekleri de mevcuttur.

 

Hepsi bu kadar.

 

 

PEKİ SİZ HANGİ PROGRAM KALDIRMA PROGRAMLARINI KULLANIYORSUNUZ?

Reklamlar

İstemediğiniz Programları İz Bırakmadan Kaldırın” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.