Adobe Reader Alternatifi En İyi PDF Okuyucular

pdf file-pdf reader-adobe reader alternatives-alternatifler

Bir bilgisayarda mutlaka bulunması gereken programlardan birisi de PDF Okuyuculardır. İnternette gezinirken ya da bilgisayarınızda PDF formatlı dosyaları açmak için bu programlara ihtiyacınız var. Şu an için muhtemelen sizin bilgisayarınızda da Adobe Reader bulumaktadır. Adobe Reader en popüler PDF Okuyucuların başında gelsede çok fazla yer işgal etmekte, hantal bir yapıya sahip ve sık sık güvenlik açıkları gün yüzüne çıkmakta. Ancak güzel haber ! Adobe Reader’a mahkum değilsiniz. Adobe Reader ile aynı işi yapabilen, daha düşük boyutlu ve hızlı pek çok alternatif mevcut. Bu yazımda size ücretsiz olarak indirebileceğiniz hızlı ve kullanışlı PDF Okuyucuları  tanıtmaya çalışacağım.Umarım işinize yarar :

Foxit Reader

foxit pdf reader-pdf okuyucu-ücretsiz-free

Foxit Reader  ile PDF dosyalarını açabilir, üzerlerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.. Adobe Reader’a göre daha az yer kaplar ve işlemleri Adobe Reader’a göre daha hzılı yapar. Paylaşma özelliği ile PDF dökumanlarınızı Facebook ve Twitter’da paylaşabilirsiniz.(Tüm Özellikler)

Nitro PDF Reader

Adobe Reader‘a güçlü bir alternatif olan yazılımla PDF dosyası okumanın dışında yeni PDF Dosyaları da oluşturabilirsiniz.Ayrıca pek çok formattaki belgeyi(txt, html, bmp,gif, jpg, png, tif, doc, docx, xls, xlsx, ppt) PDF formatına dönüştürmenize imkan tanıyan programla PDF belgelerinize imzalarınızı ekleyebilir,JavaScript engelleme özelliğiyle bilgisayarınızı tehdit edebilecek yazılımlardan korunabilirsiniz.(Tüm Özellikler)

Sumatra PDF 

Sumatra PDF hızlı ve kullanışlı bir PDF okuyucusudur. Hızlı açılır, kolay bir kullanıma sahiptir.

Free Opener

Free Opener PDF dosyalarının yanında aklınıza gelebelicek tüm dosya formatlarını açabileceğiniz çok kullanışlı bir program. Bu programla .PDF belgelerinin yanısıra resim, müzik,video, kod, web sayfaları, photoshop dosyaları, XML dosyaları, powerpoint dosyaları gibi 80’e yakın dosya formatındaki dosyayı görüntüleyebilir, açabilirsiniz.

Tarayıcınızın Dahili PDF OKuyucusu.

web browsers-internet tarayici-pdf reader-pdf okuyucu

Şu an için Opera, Chrome ve Firefox gibi tarayıcılar içlerinde dahili bir pdf okuyucu özelliğiyle beraber gelmekte. Bu sayede herhangi bir pdf dosyasının olduğu bir bağlantıya tıkladığınızda tarayıcınız o pdf dosyasını yeni sekmede açacaktır. Tarayıcınız içindeki dahili pdf okuyucu özelliği bilgisayarınıza kuracağınız üstteki gibi programlar kadar gelişmiş özelliklere sahip olmasa da basitçe işinizi görecektir.

Üstteki programların dışında kalan diğer ücretsiz pdf okuyucu programları da aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:

Hepsi bu kadar. Peki siz hangi PDF Okuyucu programları kullanıyorsunuz?

Reklamlar

Adobe Reader Alternatifi En İyi PDF Okuyucular” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.