Tek Kullanımlık E-Posta Adresi İster misiniz? En İyi 6 Gecici E-Posta Servisi

tek kullanimlik eposta-gecici eposta-dispossible email

İnternet üzerinde pek çok siteye ya da servise üyeliğimiz mevcut. Bu siteler ve servisler  üyelik için sizden e-posta adreslerinizi ve kimi kişisel bilgilerinizi talep etmekte. Bazen de bir sitedeki bilgiye ulaşabilmek için mecburen üye olmak gerekmekte. Bu durumda muhtemelen bir daha giriş yapmayacağınız bir siteye sırf bir bilgiye ulaşmak için neden e-posta adresimizi verelim değil mi? Eğer verirsek bu sefer de e-posta gelen kutumuz bazen spam bazen de istemediğimiz e-postalarla dolup taşabiliyor. Peki çözümü nedir? Çözüm tek kullanımlık e-posta adresi almak. En azından sadece bir kere kullanacağımız siteler için.

Geçici e-posta adresi/ tek kullanımlık e-posta nedir?

Geçici e-posta adresi/ tek kullanımlık e-posta;  belli bir süreliğine, herhangi bir bilgi girmemize gerek kalmadan alıp kullanabileceğimiz e-posta adresleridir.

Bu yazımda size en önemli işlevi kişiyi spam postalardan azade kılmak olan, size tek kullanımlık e-posta adresleri sunan çevrimiçi hizmetlerden bahsetmeye açlışacağım. Buyrun:

Dead Address

deadadress-eposta-gecici-email-dispossible

En güzel servislerden bir tanesi. Sizden herhangi bir e-posta adresi istemiyor. Sadece Check to enable button“ yazsının yanındaki kutucuğu işaretleyin, onay kodunu yazın ve “Create Email Address” düğmesine tıklayın. Hepsi bu kadar. Size verilen e-posta adresinizle işiniz bittiğin de yine aynı sayfada size verilen bağlantıyı tıklayarak e-posta adresinizi silebilirsiniz. 

10 Minutes Mail

10minute mail-gecici eposta-dispossible-email

10 Minute Mail; en hızlı ve kolay geçici e-posta adresi alabileceğiniz hizmetlerden birisi. Siz siteye girer girmez size otomatik olarak bir geçici e-posta adresi oluşturuyor. Bu adresi kopyalayıp kullanıyorsunuz. Yine aynı sayfada gelen kutunuzu görebiliyorunuz. Ancak bu hesabınızın ömrü 10 dakika. Daha sonra hesap otomatik olarak siliniyor. Tabi daha sonra ihtiyacınız olduğun da tekrar bir e-posta adresi alabilirsiniz.

GuerrillaMail

guerilla mail-dispossible-mail-eposta-gecici

Muhtemelen en iyi geçici e-posta alma servisi. Size 15 dakika kullanabileceğiniz geçici bir e-posta hesabı oluşturuyor ayrıca;

  • grr.la
  • guerrillamail.biz
  • guerrillamail.com
  • guerrillamail.de
  • guerrillamail.net
  • guerrillamail.org
  • guerrillamailblock.com

gibi çeşitli alan adları seçmenize izin veriyor. İsterseniz kendi alan adınızı da kullanabiliyorsunuz ancak bunun için elinizi cebinize atmalısınız. 🙂

Mailinator

mailinator-gecici-eposta-dispossible-email

Geçici e-posta adresi alabileceğiniz diğer bir hizmet. Kutucuğa istediğiniz ismi yazın ve Check it düğmesine tıklayın. Artık gelen kutunuzdasınız. Daha sonra tekrar siteye gelerek gelen kutunuzu ziyaret edebilirsiniz.

YOPMail

yopmail-dispossible-email-eposta

YOPMail de bir üstteki servis gibi. YOPMail de sizden herhangi bir bilgi istemiyor. Sadece kutucuğa istediğiniz adres ismini girip Check inbox düğmesine tıklayıp gelen kutunuza gidiyorsunuz. Size @yopmail.com uzantılı bir geçici e-posta adresi sunuyor. Bu adresiniz 8 günlük. Daha sonra otomatik olarak siliniyor. Sorun değil sonra yeni bir tane daha oluşturursunuz. 🙂

MailDrop

maildrop-dispossible-email-gecici-eposta

Muhtemelen en güvenli geçici e-posta adresi alma hizmetlerinden biri. Üyelik, şifre vs. istemiyor. Tek yapmanız gereken kullanmak istediğiniz ismi yazmak ve GO düğmesine tıklamak. Servis size @maildrop.cc uzantılı bir adres veriyor. Diğer hizmetlere göre spam koruması daha iyi olan MailDrop’ ta gelen kutunuzu kontrol etmek için sadece kullanıcı adınızı yazmanız yeterli.

Kaynak

Hepsi bu kadar…

Peki siz geçici e-posta hesabı kullanıyor musunuz? Öneriyor musunuz?

Reklamlar

Tek Kullanımlık E-Posta Adresi İster misiniz? En İyi 6 Gecici E-Posta Servisi” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.