En İyi 5 Windows İçi Arama Programı

windows-search-arama

Bilgisayarınızın içinde aradığınız dosyaları bulmakta zorlanıyor musunuz? Yüzlerce dosya indirdiniz ve kaydettiğiniz yerleri mi unuttunuz? Bilgisayarınızdaki dosyalar cennetinde aradığınızı bulmak için Windows’ un dahili arama özelliğini kullanabilirsiniz ama daha iyi ve gelişmiş bir arama deneyimi isterseniz aşağıdaki windows içi arama programlarına bir göz atmalısınız:

LAUNCHY

launchy-windows-search-arama

Basit ve kullanışlı bir Windows içi arama programı. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz. Sisteminizdeki dosyaları indeksler ve istediğiniz dosyaları bulmanız için sadece aradığınız dosyaların ismini yazmaya başlamanız yeterli. Bulduğunuz zaman sadece tıklayın ve dosyayı açın.

FILE SEARCHY

file searchy-windows-search-arama-program

Bİlgisayarınızdaki dosyaları hızlıca indeksler. Dosya ismine göre arama yapabilir ve aynı zamanda dosya içeriklerinde de arama yapabilirsiniz. Aramalarınızı tarih, sürücü veya boyut kıstasına göre şekillendirebilirsiniz.

UltraSearch

ultrasearch-windows-search-arama-programi

Program sisteminizde herhangi bir indeksleme yapmadan doğrudan arama yapmaktadır. Bu da görece daha hızlı işlem yapmasını ve aradığınızı daha hızlı bulmanızı sağlamaktadır. Aramalarınızı dosya isimlerine göre yapabildiğiniz gibi aynı zamanda dosya uzantılarına göre de yapabilirsiniz.

LISTARY

listary-windows-search-arama-find

Listary ;  Windows içinde arama yapabileceğiniz ücretsiz ve  gelişmiş bir arama aracıdır. Akıllı arama özelliği sayesinde tam adını bilmediğiniz dosyaları sadece bir kaç harfini yazarak bulabilirsiniz. Siz yazmaya başlar başlamaz açılır menü de seçenekleri gösterir. Aramalarınızı yaparken joker simgeleri(* veya ?) kullanabilirsiniz. Ayrıca Listary portable olarak ta kullanılabilir.

FILESEEK

fileseek-windows-search-file-folder-arama-dosya-klasör

Windows’ ta aradığınızı bulmak için hızlı ve kullanışlı bir seçenek. Arka planda dosya indekslemesi yapmadan aradığınızı bulmanızı sağlar. Çeşitli kriterlere göre aramalar yapabilirsiniz. En önemli özelliği arama profillerini diğer bilgisayarlarla eşitleme imkanı sunmasıdır.

Hepsi bu kadar.

Peki sizin Windows’ ta arama yapmak için önerdiğiniz programlar hangileri?

Reklamlar

En İyi 5 Windows İçi Arama Programı” üzerine bir yorum

  1. Tolga YILDIZ dedi ki:

    Bence DECE firmasının yapmış olduğu GEODI isimli programı görün. Bırakın dosya bulmayı kayıtlı bir PDF’in içerisindeki kelimeyi karşınıza çıkarıyor. Bilgisayarınızda Autocad kurulumu olmasa da proje içerisindeki detayı görebiliyor, üzerine not alabiliyorsunuz.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s