Android Cihazınız İçin En İyi 10 İnternet Tarayıcı

browsers-android-best 2015

Google’ ın mobil işletim sistemi Android ilk çıktığı günden bugüne epeyce gelişti ve daha kullanışlı hale geldi. Google Play Store üzerinde bulunan binlerce uygulama sayesinde de Android cihazınızı daha kullanışlı hale getirebilmeniz mümkün. Play Store’ da istediğiniz her iş için bir uygulama bulabiliyorsunuz. Bunlardan en önemlileri ise İnternet Tarayıcılar. Google Play Store üzerinde yine aynı şekilde yüzlerce farklı tarayıcı bulmanız mümkün. Her biri kendisine has özelliklerle kullanıcıları çekmeye çalışıyorlar. Bu yazımda size android cihazlarınızda kullanabileceğiniz en iyi 10 mobil internet tarayıcıyı listelemeye çalışacağım(Ayrıca BAKINIZ). Buyrun:

1. Chrome (Android 4.0 ve SOnrası)

chrome-mobile-browser-internet-tarayici

Masaüstünden bildiğimiz Chrome’ un mobil versiyonu. Şık ve sade. Android cihazlarda önyüklü olarak geliyor(hmmm İnternet Explorer hatırlandı). Material tasarım, cihazlar arası eşitleme, sesle arama, veri sıkıştırma, HTML5 desteği, çeşitli gizlilik ve güvenlik özellikleri göze çarpan özellikleri arasında.

2. Opera (Android 4.0 ve SOnrası)

opera-web-browser-mobile-tarayici

Mobil tarayıcı dendiğinde ilk akla gelen tarayıcılardan bir tanesi. Şık ve kullanışlı bir tasarıma sahip. Favori sitelerinize kolayca erişebileceğiniz Hızlı Erişim, veri sıkıştırma için Off-Road modu, veri eşitleme, yeni içerikler bulabileceğiniz keşfet özelliği, sayfaları daha sonra okumak için kaydedebileceğiniz offline kayıt özelliği gibi pek çok kullanışlı özelliğe sahip.

3. Maxthon (Android 2.2 veSonrası)

maxthon-mobile-browser-internet-tarayici

Masaüstü için kullanabileceğiniz en iyi alternatif tarayıcılardan biri olan Maxthon’ un mobil versiyonu. İlgi çekici özellikler olarak; veri eşitleme, ana ekran üzerinde RSS görüntüleme, Facebook üzerinde paylaşım yapabilme ve bir sonraki sayfayı otomatik olarak yükleyen Fetch mod sayılabilir.

4. Firefox (Android Sürümü Cihaza Göre Değişir)

firefox-mobile-browser-internet-tarayici-mobil

Kısa süre önce 100 Milyon indirilme barajını geçen, android kullanıcılarının favori tarayıcılardan bir tanesi. Cihazlar arası veri eşitleme özelliği özellikle masaüstü sürümünü de kullanıyorsanız çok yararlı. Ayrıca Firefox Mobile hala Flash desteği sunan birkaç tarayıcıdan biri.  Ayrıca eklenti desteği sunması da cabası. Bunların dışında çeşitli video kodekleri için destek, yazıları daha sonra okumak için kaydedebileceğiniz Reader Mode, sık ziyaret edilen siteler vb. gibi pek çok özelliğe de sahip.

5. Dolphin (Android Sürümü Cihaza Göre Değişir)

dolphin-mobile-browser-internet-tarayici

Android üzerindeki en popüler ve en eski tarayıcılardan bir tanesi. En kullanışlı özelliklerinin başında kendinize göre kişiselleştirebileceğiniz hareketler ve mimikler özelliği. Bu özellik ile belirlediğiniz parmak hareketleri ile kolayca bir web sitesini açabilirsiniz. Bunun dışında; sesle arama, kolay paylaşım, eklenti desteği, veri eşitleme, tema desteği, uygulama marketi, cihazlar arası dosya transferi ve Wi-Fi ağınızdaki kişlerle paylaşım yapabilme gibi kullanışlı özellikleri de mevcut.

6. UC Browser (Android 2.2 ve Sonrası)

UC browser-mobile-internet-tarayici

Özellikle Hindistan ve Çin’ de oldukça popüler bir tarayıcı. Speed Mode, indirme yöneticisi, kullanışlı sekme yönetimi, tema desteği, eklenti desteği, hareket desteği ve gece modu önemli özellikleri arasında.

7. CM Browser (Android 4.0 ve Sonrası)

cm browser-mobile-tarayici-internet

Hafif yapılı bir tarayıcı ve hızlı ve güvenli internet deneyimi vaad ediyor. Tarayıcı kullanıcılarına gezinti hızlandırma ve sahtekarlık önleme gibi özellikler sunuyor. Tarayıcıda ayrıca zararlı uygulamaları tarama ve engelleme, hızlı erişim, do not disturb modu, sayfa çeviri ve videolar için hareket kontrolü gibi özellikler de mevcut.

8. Next Browser (Android 2.2 ve Sonrası)

next-mobile-browser-internet-tarayici-android

Bir tarayıcıda güzel bir görüntü ve bir araya getirilmiş çeşitli özellikler arıyorsanız işinize yarayabilir. Next Browser hızlı ve hafif bir tarayıcı. Güç tüketimi konusunda cimri. Ayrıca güzel, özelleştirilebilir bir ana ekrana sahip. Diğer özellikleri arasında RSS okuma, çevrimdışı okuma ve next view sayılabilir.

9. Opera Mini (Android 1.5 ve Sonrası)

opera-mini-android-browser-internet-tarayici

Listenin üstlerinde Opera’ dan bahsetmiştim ancak Opera Mini eski android cihazlarda da çalışabilen hızlı bir tarayıcı. Buna rağmen pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor: Veri eşitleme, veri skıştırma, resimlerin gösterilip gösterilmemesini seçebilme, daha sonra gözatmak için web sayfalarını kaydetme, tek sütun gösterimi ve haberler için akıllı sayfa gösterimi vb.

10. Atlas Web Browser (Android 4.0.3 ve Sonrası)

atlas-mobile-browser-internet-tarayici-android

Google’ ın material tasarımıyla birlikte gelen kullanışlı bir tarayıcı. Dahili olarak bir reklam engelleme özelliğine sahip. Gezinti deneyiminizi kontrol edebileceğiniz Control Panel slider ile beraber gelen tarayıcı size masaüstü ve mobil görünümler arası geçiş imkanı sunuyor. Ayrıca çift görünüm modu ve sanal alan içi gizli gezinme özellikleri de cabası.

Kaynak

Hepsi bu kadar.

Peki siz android cihazınızda hangi internet tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

Reklamlar

Android Cihazınız İçin En İyi 10 İnternet Tarayıcı” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.