Android için Opera Mini Tarayıcı’ da İşinize Yarayacak 3 İpucu

opera-mini-android-tips-ipucu-tarayıcı-mobil

Android için Opera Mini Tarayıcı; android cihazlarınızda kullanabileceğiniz en kullanışlı ve popüler tarayıcılardan bir tanesi ve size yenilenmiş kullanışlı arayüzü, indirme yöneticisi, %90‘ a kadar daha az mobil veri indirmenizi ve tasarruf etmenizi sağlayan Opera Turbo, özel sekmeli gezinti, üç farklı görünüm seçeneği, yerimleri eşitleme, arama motorları arasında geçiş yapma, kendi arama motorlarınızı ekleyebilme, hızlı erişim ve sayfaları daha sonra okumak için kaydedebileceğiniz Offline Reading gibi özellikler sunmakta.

Ve ben bu yazımda* size Android için Opera Mini Tarayıcı’ dan daha etkili biçimde faydalanmanızı sağlayacak 3 ipucunu açıklamaya çalışacağım. Buyrun:

1. Sayfaları DAHA SONRA OKUMAK İÇİN KAYDETME

opera-mini-android-offline reading-cevrimdisi okuma

Android için Opera Mini tarayıcıda istediğiniz web sayfalarını internet bağlantınızın olmadığı zamanlarda internet bağlantısına ihtiyaç duymadan okuyabilmek veya daha sonra tekrar ziyaret etmek ve okumak için kaydedebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gerekenler:

– Herhangi bir web sayfasındayken adres satırının solundaki ” + ” düğmesine dokunun.

– Aşağı açılır menüden ” Save for offline ” seçeneğine dokunun.

– Hepsi bu. Daha sonra kaydettiğiniz sayfayı tekrar okumak için yeni bir Hızlı Erişim sekmesi açın ve sekmede bulunan ”Saved Pages ” klasörüne tıklayın.

– Kayıtlı sayfayı silmek içinse ”Saved Pages” klasörüne dokunduğunuzda görünen sayfanın üzerine uzunca dokunun ve parmağınızı kaldırmadan hemen üstte görüntülenen ”Remove” seçeneğine sürükleyip bırakın. Nasıl yapılacağından emin değil misiniz? O zaman BURADAKİ videolu anlatıma gözatabilirsiniz.

2. SD KARTA İNDİRME

opera-mini-android-download manager

Opera Mini ile bir dosya(müzik, video vb.) indirmek istediğinizde bu indirmelerinizi SD Kartınız üzerine yaparak tüm indirmeleriniz tek bir yerde toplayabilirsiniz ya da istediğiniz bir alana indirebilirsiniz.

Dosyalarınızı SD Kartınıza indirmek isterseniz aşağıdaki yolu deneyebilirsiniz:

Bir dosyayı indirmek istediğinizde ufak bir pencere açılacak(bakınız resim 1). Bu pencerenin ilk satırındaki alanda dosya ismi vardır. Bu alana dokunarak dosya ismini değiştirebilirsiniz.

İkinci satırda ise(download) dosyanın kaydedileceği hedef klasör bulunmaktadır. Bu alana dokunduğunuzda Opera Mini size cihazınızdaki kaydedilecek olan klasörleri listeleyecektir. Burada SD Card seçeneğini gördüğünüzde o seçeneğe dokunun ve Select Folder seçeneğine dokunun ve SAVE edin.

 

3. RSS FEED EKLEME

opera-mini-android-rss reading

 

 

Opera Mini’ de sürekli takip ettiğiniz favori sitelerinizdeki son haberleri takip etmek için RSS feedlere abone olabilirsiniz. Bunun için öncelikle Opera Mini’ nin besleme(feed) özelliğini aktif etmemiz gerekiyor:

– O Menüsünden Settings (ayarlar) menüsüne girin.

Feeds seçeneğine dokunun.

Show in Speed Dial (Hızlı Erişimde Göster) seçeneğini seçin.

 

Bu işlemi yaptıktan sonra ilgi web sayfasına gidin ve adres çubuğunun altında görünecek olan RSS ikonuna dokunun. Açılan sayfada Subscribe seçeneğini seçin. Hepsi bu kadar. Feedlerinizi okumak içinse Hızlı Erişimdeki Feeds klasörüne bakabilirsiniz.

 

* Bu yazının orijinali BURADA bulunmaktadır. Bir hata ya da eksiklik varsa bildirirseniz sevinirim ve düzeltirim. Ayrıca sizin bildiğiniz ve kullandığınız yararlı ipuçlarını da paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Android için Opera Mini Tarayıcı’ da İşinize Yarayacak 3 İpucu” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s