Android Cihazlarınızda Firefox’ u Denediniz mi?

firefox for android-android icin firefox-mobil

Bir android cihazınız var mı? Tablet olur akıllı telefon olur farketmez. Eğer varsa büyük ihtimalle internete de bağlanıyorsunuzdur. Bu durumda Android için Firefox tarayıcısını deneme vaktiniz gelmiş demektir.

Masaüstü internet tarayıcıların en popüler ve en özgürlerinden birisi olan Firefox‘ un mobil hali olan Android için Firefox size android cihazınızda daha verimli, daha hızlı ve daha güvenli bir mobil internet gezinti deneyimi vaat ediyor.

Bu vaatlerini gerçekleştirmek için de içerisinde aşağıdaki özellikleri barındırıyor. Buyrun:

  • Özelleştirilebilir Ana Ekran Panelleri:

firefox for android-android için firefox-firefox mobile

Tarayıcıyı açtığınızda karşınıza çıkan bu sayfada; sık ziyaret ettiğiniz sitelerin bulunduğu Önemli Siteler, yerimleri, daha sonra okumak için kaydettiğiniz içeriklerin bulunduğu Okuma Listesi, tarama geçmişinize ulaşabileceğiniz Geçmiş, en son göz attığınız sekmelerin tutulduğu Son Sekmeler ve eşitlenmiş sekmelerinizi görebileceğiniz Eşitlenmiş Sekmeler sekmeleri bulunmakta.

  • Sync:

Firefox’ un Masaüstü Firefox sekmelerinizi, geçmişinizi, yer imlerinizi ve parolalarınızı tüm aygıtlarınızla eşitlemenizi sağlayan kullanışlı bir özelliği. Bir Firefox Sync Hesabı açın ve içeriklerinize her yerden ulaşın.

  • Eklentiler:

Firefox’ u Firefox yapan şeylerden biri de eklentiler. Masaüstü Firefox’ ta eklenti olur da Mobil Firefox’ ta olmaz mı? Tabiki olur. BURADAN istediğinizi seçip yükleyin.

  • Güvenlik:

Beni İzleme, Gizli Tarama, Tarayıcı Geçmişi Temizleme ve Konuk Oturum gibi özellikler sayesinde gizliliğinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

  • Destek:

Android için Firefox HTML5 ve Web API’leri ve h.264 de dahil olmak üzere çeşitli mobil video biçimlerini desteklemektedir.

Bu temel özelliklerin dışında Android için Firefox’ ta internette beğendiğiniz bir içeriği kolayca paylaşmanızı sağlayan Hızlı Paylaşım, arama motoru ekleme, desteklenen akış teknolojileriyle uyumlu televizyonlara akıllı telefon veya tabletinizden video ve web içeriği gönderebilme gibi özellikler de bulunmakta.

Peki siz android cihazınızda hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? 

Android için Firefox indir

Reklamlar

Android Cihazlarınızda Firefox’ u Denediniz mi?” üzerine 5 yorum

  1. Yasin KAHRİMAN dedi ki:

    Turbo modu olmaması çok büyük eksik; turbo modu ortalama web sitesini %10-%90 oranında sıkıştırıp mobil cihazda yüklenmesini sağlıyor. Örneğin benim telefonda internet bağlantısı 128 kbps hızında 1 mb civarında bir siteyi normal modda en iyi ihtimal ile 30-40 saniye de açıyor. Turbo modda ise bu sitenin kapasitesi 0,20 mb civarına düşüyor ki bu da çok daha çabuk açılmasını sağlıyor. Opera, Yandex, chrome gibi tarayıcılarda turbo modu çeşitli isimler ile var… İyi paylaşımlar.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.