Firefox için 6 Kullanışlı Sosyal Ağ Paylaşım Eklentisi

firefox-sosyal ag-eklentileri

İnternette oluşumuzun bir amacı da paylaşmak. Kendi çektiğimiz fotoğrafları, yazdıklarımızı, fikirlerimizi; internet üzerinde gördüğümüz her türlü içeriği veya sadece ruh hallerimizi… Ve görünen o ki insanlar paylaşmayı seviyor. Bunu her internet sitesinde gördüğümüz paylaşım butonlarından da anlayabiliriz. İnternetin bir diğer adını da paylaşmak koyabiliriz sanırım.

Tüm bunları yapmak için internette dolaşmak, internette dolaşmak için de bir internet tarayıcıya ihtiyaç var. Ve bu yazı ise internet tarayıcı olarak Firefox‘ u seçenlere hitap ediyor(diğerlerine de hitap edebilir bir sakınca yok). 🙂

Eğer Firefox kullanıyor ve tarayıcınız üzerinden webte bulduğunuz içerikleri(Firefox’ un yakın zamanda tarayıcıya eklediği paylaşım özelliği dışında) kolayca paylaşmak istiyorsanız aşağıdaki Firefox için 6 sosyal ağ paylaşım eklentisine göz atmanız yararlı olabilir. Buyrun:

ADDTHIS

addthis_logo_firefox_extension

İçerisinde yüzlerce paylaşım seçeneği bulunuyor. Facebook, Twitter ve Linkedin gibi popüler sitelerden Links Gutter, myVidster ve Stuffpit gibi pek bilinmeyen sitelere değin geniş bir paylaşım yelpazesine sahip. Ayrıca  WordPress, Yahoo Bookmarks, PDF Online ve Amazon üzerinde de içerik paylaşımı yapabiliyor; e-posta ile paylaşım ve sayfa çıktısı alma gibi özellikleri de cabası.

SHARE THIS

sharethis_logo_extension-firefox

Bu eklenti de kullanıcılara pek çok sosyal ağ üzerinde paylaşım yapma olanağı sunuyor. AddThis kadar fazla site seçeneği olmasa da e-posta ile paylaşım da dahil pek çok popüler sosyal ağ sitesi seçeneği mevcut. Facebook, Twitter, Delicious, Digg ve  MySpace bu seçenekler arasında. Ayrıca Gmail, Yahoo Mail veya Outlook e-posta sağlayıcılar ile e-posta paylaşımı yapabilirsiniz.

Eklentiyi yükledikten sonra ShareThis düğmesinin gezinti araç çubuğunda veya adres çubuğunda görüntülenmesini seçebiliyorsunuz. Paylaşım yapmak istediğiniz siteleri eklemek çok kolay. İstediğiniz sitelerin onay kutularını işaretlemeniz yeterli ancak bir kez işaretledikten sonra yeniden düzenlemek mümkün olmuyor.

HOOTSUITE HOOTLET

hootsuite-hootlet-firefox-addon-eklenti

Eğer Facebook, Twitter ve hatta Google Plus üzerinde paylaşmayı seven bir Hootsuite hayranıysanız bu Firefox eklentisi hoşunuza gidecektir. Bu eklenti de gezinti araç çubuğuna bir düğme ekliyor. Bu düğme üzerinden hesabınızı seçebiliyor, yeni hesap ekleyebiliyor; AutoSchedule özelliği ile zamanlanmış paylaşımlar yapabiliyor veya manuel olarak paylaşımlar yapabiliyorsunuz.

BUFFER

buffer- social media-firefox-extension-addon-eklenti

Hootsuite Hootlet eklentisinde olduğu gibi hangi Buffer hesabınızdan paylaşım yapacağınızı seçebiliyorsunuz. Twitter için kısa URL(buff.ly), diğer siteler için içeriğinde tam URL, resim ve açıklama olan postlar görebiliyorsunuz. Gönderilerinize sürükleyerek fotoğraf ekleyebiliyorsunuz.  Share Next(Sonra Paylaş), Share Now(Şimdi paylaş) veya Schedule the Post(Gönderiyi zamanla) seçeneklerinden birini seçebiliyorsunuz. En önemli özelliği bir gönderiyi farklı zamanlarda farklı hesaplarda paylaşabilmek olan eklenti güzel bir seçenek.

PINTEREST PIN BUTTON

pinterest_pin_button_firefox_dügme

Pinterest Pin Button en kolay ve hızlı şekilde paylaşım yapabileceğiniz eklenti. Eklentiyi yüklediğinizde gezinti çubuğunuza bir düğme yerleşiyor. Bir site üzerinde paylaşmak istediğiniz bir resim gördüğünüzde düğmeye tıklıyorsunuz ve sayfadaki bütün resimleri gözünüzün önüne getiriyor. Pin’ lemek istediğiniz resimdeki Pin düğmesine tıklıyorsunuz ve bir pencere açılıyor. Ve panolarınızdan birine pinliyorsunuz.

STUMBLEUPON

stumbleupon_firefox_toolbar_addon

Stumbleupon eklentisi size fazladan özellikler sunan bir araç çubuğu getiriyor. Beğendiğiniz siteleri Facebook ve Twitter üzerinde paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca Stumbleupon hesabınızda veya e-posta ile de paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca araç çubuğu sayfayı etiketlemenize de olanak sağlıyor. İsterseniz sayfayı beğenebiliyor ve beğenmeyebiliyorsunuz.

CABASI: SHAREAHOLİC

Yazının özgün haline BURADAN ulaşabilirsiniz.

Peki siz tarayıcınızda paylaşım için hangi eklentileri kullanıyorsunuz?

Reklamlar

Firefox için 6 Kullanışlı Sosyal Ağ Paylaşım Eklentisi” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.