Microsoft Wunderlist’ i Satın Aldı – Wunderlist’ ten Ayrılmak İsteyenlere Dışa Aktarma Rehberi

wunderlist join microsoft

Yapılacaklar listesi, listeleme veya görev yöneticisi olarak nitelendirilen uygulamalar veya servisler kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız ve biraz da araştırma yapmışsanız Wunderlist adını duymuşsunuzdur.  Wunderlist başarılı ve popüler bir to-do list -listeleme,yapılacaklar listesi- uygulaması, programı ve hizmeti. Wunderlist kullanarak yapılacak işlerinizi kaydedebiliyor, listeler oluşturabiliyor, notlar alabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorsunuz. [Bakınız: Teakolik]

Gelelim konumuza. Wunderlist bloğundaki habere göre Microsoft Wunderlist’ i satın almış.  Bundan sonrası nasıl olur bilinmez ama  ” artık Wunderlist’ te durulmaz” diyerek başka bir servise geçmek isteyenler için bu yazımda  Wunderlist listelerinizi diğer servislere(Toodledo, Todoist,Trello, Asana ve Google Tasks) nasıl aktarabileceğinizi anlatacağım. Buyrun:

KOLAY YOL: TODOPORT

todoport-export-wunderlist-disa aktarma-uygulama

Todoport, Wunderlist listelerinizi üye olduğunuz diğer listeleme, yapılacaklar listesi servislerine aktarmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir web uygulaması. Ancak kullanmaya başlamadan önce eğer varsa kullandığınız reklem engelleme eklentilerini kapatmanız tavsiye edilir.

Uygulama şu an için Toodledo, Todoist,Trello, Asana ve Google Tasks servislerini destekliyor.  Ve bu aktarma işlemini yapabilmeniz için desteklenen servislerde bir hesabınızın olması şart.

NOT: Todoport, Wunderlist’ ten Google Tasks’ e aktarımda sorunlar yaşıyor o yüzden pek önerilmiyor. Yine de siz bilirsiniz.

Gelelim aktarma işleminin nasıl yapılacağına. Bir kaç basit adımda bu işlemi tamamlayabilirsiniz:

  1. I want to Export From” altındanki ”Wunderlist” düğmesine tıklayın.
  2. Wunderlist hesabınıza giriş yapın.
  3. I want to Import To” altından istediğiniz servisi seçin.
  4. Seçtiğiniz servisteki hesabınıza giriş yapın.
  5. Opsiyonel: Trello panonuzu veya Asana çalışma alanınızı seçin.
  6. Mavi “Export” düğmesine tıklayın.

export-wunderlist-disa aktarma

Bir süre sonra Todoport size aktarma işleminizin başarıyla tamamlandığını gösteren bir bildirim gösterecektir.  Hepsi bu kadar.

ZOR YOL: JSON DOSYA BİÇİMİNDE DIŞA AKTARMA

Todoport desteklediği servislerden birinde hesabınız yoksa veya bu uygulamaların dışında başka bir servisi kullanıyor ve Wunderlist listelerinizi bu hesabınıza aktarmak istiyorsanız zor yolu tercih etmeniz gerekiyor.

Wunderlist üyelerine oluşturdukları listeleri JSON dosya biçiminde indirme olanağı sunuyor. Bu işlemi yapmak için Wunderlist’ i açın. Menu > Account Settings> Create Backup yolunu izleyin. Karşınıza “Fetching data” mesajı ardından da bir download düğmesi çıkacaktır. Buradan ilgili dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra JSON-CSV bezeri bir site veya başka bir JSON-CSV dönüştürücü kullanarak dosyayı uygun formata dönüştürebilirsiniz. Dosyanızı CSV biçimine dönüştürdükten sonra bunu istediğiniz listeleme uygulamasında kullanabilrisiniz.

Hepsi bu kadar.

Yazının özgün hali için BURAYA göz atabilirsiniz. Bir eksiklik bir yanlışlık varsa bildirebilirsiniz.

 

 

PEKİ SİZ WUNDERLIST KULLANMAYA DEVAM EDECEK MİSİNİZ? DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ YA DA HANGİ UYGULAMALARI KULLANIYORSUNUZ?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s