Chrome’ un Yeni Sekme Sayfasına Alternatifler – Chrome Yeni Sekme Sayfası Eklentileri

chrome new tab page-chrome-yeni sekme sayfasi

Chrome‘ un yeni sekme sayfasını beğenmeyenler buraya!

Bildiğiniz gibi Chrome’ un mevcut yeni sekme sayfası sık ziyaret ettiğiniz sitelerin gösterildiği hızlı erişim pencereleri, hemen üstünde de kocaman bir Google arama çubuğunun olduğu basit fakat verimlilikten ve özelleştirmeden uzak bir yeni sekme sayfası. Hiçbir şeye müdahele edemediğimiz bir sekme sayfası.

Neyse ki eklentiler yardımıyla bu durumu düzeltebilir;  yeni bir sekme açtığımızda neleri görmek istiyorsak onları görebiliriz. Buyrun başlayalım. Chrome yeni sekme sayfası için eklentiler:

HUMBLE NEW TAB PAGE : TEMİZ, ESNEK VE BASİT

humble-chrome-extension-new tab-yeni sekme-eklenti

Basit ve sade bir görünüme sahip. Hızlıca yükleniyor ve yeni bir sekme sayfasında görebileceğiniz mümkün olan her şeyi bulabiliyor ve ekleyebiliyorsunuz.

NEW TAB NOTEPAD : KENDİNİZE NOTLAR BIRAKIN

new tab-note-chrome-extension

Her yeni sekme sayfasını kalıcı bir notepad’ e dönüştüren bir eklenti. Yeni bir sekme sayfası açın ve notlarınızı yazın, yapılacaklar listenizi yazın, hatırlamanız gerekenleri yazın ve her yeni sekme açtığınızda karşınıza çıksın.

LEOH NEW TAB: ETKİLEYİCİ FOTOĞRAFLAR,DAHA AZ DAĞINIKLIK

leoh-new tab-chrome-extension

Her yeni sekme açtığınızda karşınıza hoş fotoğraflar çıkarmasının yanında hoşunuza gidebilecek bazı araçları da sunuyor: Saat, hava durumu, yapılacaklar listesi, haberler, not alma ve bir kaç standart araç.

NEW TAB REDIRECT: HANGİ SİTEYİ İSTERSENİZ O

chrome-new tab-extension-eklenti

Her yeni sekme açtığınızda belirlediğiniz sitenin açılmasını istiyorsanız bu eklenti işinize yarayabilir. Örneğin; her yeni sekme açtığınızda Operatör‘ ü görmek istemez misiniz? 🙂

EMPTY NEW TAB PAGE : BOŞ SAYFA, TAMAMEN BOŞ SAYFA

empty-new tab-page-chrome-eklentileri

Ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi size boş bir sekme açıyor. Hiçbir şey yok sadece boş bir sekme. Kullanışlı ? Yararlı? Bilemiyorum.

SPEED DIAL 2GÖRSEL YERİMLERİ

speed dial-new tab page-chrome

Favori siteleriniz, uygulamalar, yer imleriniz, tarayıcı geçmişiniz ve daha pek çok özelliğe sahip HTML5 ile oluşturulmuş yeni sekme sayfası eklentisi. Favori sitelerinizi büyükçe resimler kullanarak ekleyebilir, bu sitelerinizi kategoriler altında toplayabilir ve daha bir çok özelleştirme seçeneği ile hoş bir yeni sekme sayfasına sahip olabilirsiniz.

INFINITY NEW TAB 

infinity-new tab-chrome

Favori sitelerinizi ekleyebileceğiniz, özelleştirilebilir bir hızlı erişim, hava durumu görüntüleme, not alabilme, yapılacaklar listeleri oluşturabilme, arama yapabilme, yer imlerinize ulaşabilme vb. pek çok özelleştirme seçeneğiyle birlikte gelen kullanışlı bir yeni sekme sayfası.

PRIORITAB

prioritab-chrome-extension

Sade ve basit bir yeni sekme sayfası eklentisi. Günlük, haftalık ve aylık olarak yapacaklarınızı listeliyorsunuz. Ve her yeni sekme açışınızda karşınıza çıkıyor.

MOMENTUM

momentum-new tab-page-chrome-eklentisi

Yeni sekme sayfasında size hoş arka planlar sunan, yapılacaklar listeleri oluşturmanıza imkan tanıyan, bağlantı widgetları eklemenizi sağlayan hoş bir eklenti.

DAYBOARD

dayboard-chrome-extension

Yeni sekme sayfanızı yapılacaklar listeleriniz için kullanabileceğiniz bir başka eklenti.  5 adet yapılacak listesi oluşturuyorsunuz ve her yeni sekmede bunları görüyorsunuz. Eğer bu liste içinde önemli olan varsa ”focus mode” una geçerek hatırlatılmasını sağlıyorsunuz.

TACO

taco-todolist-task-görevler-eklenti

Asana, Gmail, Trello, Wunderlist, Evernote vb. 40 farklı servisteki yapılacaklar listelerinizi, görevlerinizi  tek ekranda görmenizi sağlıyor. Sadece sürükleyip bırakın.

Hepsi bu kadar değil. Biraz daha var. 🙂

WUNDERLIST

Bir Wunderlist kullanıcısı iseniz işinize yarayacaktır. Temel olarak Wunderlist’ i yeni sekme sayfanıza yerleştiriyor. Böylece hızlıca listeler oluşturabilir, görevler ekleyebilirsiniz.

LIMITLESS

Favori sitelerinizde ne kadar vakit geçirdiğinizi izliyor.

TABTAB

Google Tasks ve Google Calendar ile senkronize olarak yeni sekme sayfanıza görevler ve takvimi getiriyor.

NEW TAB TO TASKS

Google Tasks’ ı yeni sekme sayfanıza getiren eklenti.

DREAM AFAR

Chrome’ u açtığınızda gezintiye genellikle arama yaparak başlıyorsanız bu eklenti size göre. Yeni bir site açtığınızda karşınıza hoş bir ekran, çok amaçlı bir adres çubuğu ve ayrıca yerel saat, hava durumu ve sık ziyaret ettiğiniz sitelerin bağlantıları gelecek.

LIGHTNING SPEED DIAL

Ne çok basit ne de çok karmaşık. Tam orta seviyede. Hızlı Erişim tarzında favori sitelerinizi kategorilendirebilirsiniz. Arka plan resimleri ekleyebilir, ayarlarınızı bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz.

SPOTS

Zengin özellikli ve yüksek derecede özelleştirilebilen eklenti ile yeni sekme sayfanızı internet gezintiniz için kontrol paneline dönüştürebilirsiniz.

Hepsi bu kadar.

Bu yazı için BURADAKİ, BURADAKİ ve BURADAKİ yazılardan faydalanılmıştır.

PEKİ SİZİN CHROME YENİ SEKME SAYFANIZ NASIL?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.