TagSpaces 1.12.0 ile Dosyalarınızı Etiketlendirin ve Kolayca Bulun

tagspaces

Bilgisayarınızdaki dosyalarınızı veya arşivlerinizi düzenlemekte ve bulmakta zorlanıyor musunuz ? Eğer zorlanıyorsanız o zaman TagSpaces işinize yarayabilir. Resmi olarak tanımlarsak kişisel veri yöneticisi gayri resmi olarak ise bilgisayarınızdaki dosyaları özellikle etiketler kullanarak organize etmenizi ve bulmanızı sağlayan ücretsiz, açık kaynak kodlu bir program.

Peki bu programla neler yapabilirsiniz ? Özellikleri nelerdir ?

Öncelikle bilgisayarınızdaki dosyaları etiketlendirme yöntemiyle her platformda(Windows, Linux, OS X, Android, Firefox ve Chrome) kolayca düzenleyebilirsiniz. Yine etiketlendirme yöntemi sayesinde istediğiniz dosyaları rahatça bulabilirsiniz.

Program ayrıca size normal bir dosya yöneticisi programnın özelliklerini de sunuyor ve dolayısıyla program bir çeşit etiket tabanlı dosya yöneticisi görevi görüyor.

Program size ayrıca not alma konusunda da yardımcı oluyor. Program yardımıyla düz yazı, markdown ve html formatlarında notlar oluşturabiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz. Kayıtlı web sayfalarını organize edebiliyorsunuz. E-kitaplarınızı da organize edebildiğiniz programla ayrıca projeleriniz, fikirleriniz veya anılarınız için kendi özel ”wiki” lerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Dosya tarama ve bulma konusunda da yetenekli olan yazılım size HTML5 web arayüzü ile kolayca dosyalarınızı bulma konusunda yardımcı oluyor ve pek çok temel resim, video, ses formatını  ve aynı zamanda PDFs veya MHTMLs  dosyalarını ve modern programlama dillerini açmanızı sağlıyor.

Programı Windows, Linux, MAC OS; Android, iOS işletim sistemleri üzerinde çalıştırabilir ayrıca Chrome ve Firefox üzerinde de eklentilerini kullanabilirsiniz.

Sürüm Değişiklikleri:

– plyr.io kütüphanesi tabanlı yeni ses/video oynatıcı eklentisi

– EPUB dosyaları için yeni görüntüleyici.

ZIP dosyaları için yeni görüntüleyici.

Firefox için yeni web kırpıcı

– Doğrudan masaüstü üzerinden fotoğraf almak ve not oluşturmak için Android widget

TAGSPACES İNDİR

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.