Youtube Video İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Bir video izlemek istediğimizde, müzik dinlemek istediğimizde veya buna benzer şekillerde vakit öldürmek istediğimizde ilk uğradığımız yerlerden birisi de Youtube. Video paylaşımı söz konusu olduğunda liderlik Youtube’ da. Youtube üzerinde aradığınız her konuda bir video bulmanız ve izlemeniz mümkün.

Eğer (Google hesabınızı kullanarak) Youtube’ a giriş yapıyorsanız, izlediğiniz videolar kayıt altına alınıyor ve listeleniyor. Eğer önceden izlediğiniz bir videoyu tekrar izlemek isterseniz bu özellik işinize yarayabilir ancak böyle bir şeyin olmasını istemiyor olabilirsiniz de.

Ama neyseki bu video izleme geçmişimizi görebiliyor, durdurabiliyor veya silebiliyoruz. Bu yazımda size Youtube video izleme geçmişinizi nasıl görebileceğinizi, durdurabileceğinizi veya silebileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Buyrun:

  • (Google hesabınızla) Youtube’ a giriş yapın.
  • Giriş yaptığınızda sol taraftaki seçeneklerden ”Geçmiş” seçeneğine tıklayın.

youtube-geçmiş

  • Geçmiş sekmesine tıkladığınızda sağ tarafta izlediğiniz videoların bir listesini göreceksiniz. Bu listenin hemen üstünde iki seçenek göreceksiniz: İzleme Geçmişi ve Arama Geçmişi. İzleme geçmişi izlediğiniz videoları, arama geçmişi de izlemek için aradığınız videoların listesini içerir.
  • Her seçeneğin altında iki seçenek daha karşınıza çıkacaktır: Tüm İzleme Geçmişini Temizle ve İzleme Geçmişini Durdur . Aynı seçenekler arama geçmişi için de geçerli.
  • Tüm İzleme Geçmişini Temizle” veya ” Tüm Arama Geçmişini Temizle” seçeneklerini kullanarak tüm geçmişi tek seferde silebilirsiniz. Bunun dışında tüm geçmişi değil de sadece bazı videoları silmek isterseniz listedeki ilgili videoların sağ üstündeki ” X ” düğmesine tıklamanız yeterli.
  • İzleme Geçmişini Durdur” veya ” Arama Geçmişini Durdur” seçeneklerine tıkladığınız takdirde ise izlediğiniz ve aradığınız videolarla ilgili kayıt tutulmayacaktır.

Hepsi bu kadar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s