Bilgisayarınızı Medya Merkezine Çeviren Program – MediaPortal 1.13.0

MediaPortal_Titan_media_center_medya_merkezi

MediaPortal;  bilgisayarınızı tam bir medya merkezine çevirebileceğiniz ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir medya merkezi programıdır. Ücretli alternatiflerinden ve Windows’un kendi media center programından hiç bir eksiği olmayan hatta daha fazlasını vaadeden programla internet televizyonlarını izleyebilir, bilgisayarınızdaki müzikleri dinleyebilir, video veya film izleyebilir, fotoğraflarınızı görüntüleyebilir ve organize edebilir, hava durumu veya haber güncellemelerini görebilirsiniz. Programın Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.
Media Portal Özellikleri : 

*TV İzleyin ve Kaydedin :

MediaPortal sahip olduğu güçlü TV motoru ve PVR(Personal Video Recorder-Kişisel Video Kaydedici) sayesinde internet üzerinden televizyon kanallarını izlemenizi ve bu yayınları sabit diskinize kaydetmenizi sağlar. İhtiyacınız olan tek şey bir TV kartıdır. DE, Hauppauge, Pinnacle, TT gibi pek çok TV kartını desteklemektedir.

DVB ve Teletext altyazılarını da destekleyen programla 10 binin üzerinde tv kanalını canlı olarak izlemeniz mümkün.Ayrıca tv izlerken dondurma,ileri sarma ,geri sarma gibi işlevleri de yapmanız mümkün.Program aynı zamanda tek DVB/ATSC TV kartı üzerinden aynı anda iki farklı tv yayınından kayıt yapmanıza da izin vermektedir.

Pek çok kanalı favoriler,spor,haberler,filmler vs. gibi tanımlamanız ve grupları değştirmeniz mümkün.Ayrıca programları tür,kanal ve isme göre de arayabilirsiniiz.İsterseniz İMDB üzerinden film detaylarına ve fotoğraflarına ulaşmanız da mümkün.

Mini TV Guide ile tv kanallarına hızlıca bakalabilir,zaman ayarlayarak tv programlarını zamanı geldiğinde kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

*Video ve DVD İzleyin :

MediaPortal sayesinde hiç sorun yaşamadan DivX, XVID, MPEG, Matroska gibi pek çok video formatlı videoyu rahatlıkla oynatmanız mümkün.MediaPortal bilgisayarınızdaki tüm videolarınızı ve bilgilerini veritabanına indeksler.Ve siz de videoları oynatır,film bilgilerini görüntüleyebilir;filmleri isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.MediaPortal video ve filmleri veritabanına kaydettiği zaman otomatik olarak DVD kapak resimlerini ve film bilgilerini indirir.Bundan sonra isterseniz bu bilgileri isteğinize göre menüden değiştirebilirsiniz.İsteğinize göre videolarınızdan çalma listeleri de oluşturabilirsiniz.

*Müzik Dinleyin :

MediaPortal ses kartınızın ve ses sisteminizin desteklediği -OGG formatı da dahil- bütün yüksek kaliteli ses formatlarını oynatabilmektedir.Müzik dinlerken albüm resimlerini,sanatçı fotoğraflarını ve -eğer açıksa- visualisation ları görmeniz ve en son albüm resimlerini Last.fm’den indirmeniz mümkün.Yine müzik dinlerken küçük pencerede albüm kapağı , visualization ve şarkı bilgilerini görebilirsiniz.Ayrıca şarkılarınızı kolayca organize edebilir,çeşitli şekillerde tanımlayabilirsiniz.Ayrıca şarkılarınızın ID3 etiket bilgileri otomatik olarak MediaPortal Müzik Veritabanıyla eşitlenir.

Yine MediaPortal ile .m3u, .pls ve .b4s formatlarında çalma listeleri oluşturabilirsiniz.

*Radyo Dinleyin :

MediaPortal’ı kullanarak binlerce radyo istasyonunu rahatça dinleyebilirsiniz.Sadece seçin ve tıklayın hepsi bu kadar.Eğer isterseniz favori radyo istasyonlarınızı isme,türe veya kanallara göre sınıflandırabilir;sevdiğiniz radyo yayınlarını kayıt altına alabilirsiniz.

*Fotoğraflarınızı Görüntüleyin :

MediaPortal ile bilgisayarınızdaki tüm fotoğraf ve resimlerinizi görünütleyebilirsiniz.MediaPortal sizin için bilgisayarınızı tarar ve isterseniz tek tek isterseniz slideshow şeklinde tüm resimlerinizi gösterir.Resimlerinizle ilgili detaylı bilgileri de görebileceğiniz programla resimlerinizden slideshowlar oluşturabilirsiniz.

*Hava Durumu, Haberler, Bilgiler Ve daha fazlası :

MediaPortal ı kullanarak hava durumu bilgilerini alabilir,Rss üzerinden haberleri takip edebilir,oyunlar oynayabilirsiniz.

*Tema Desteği :

MediaPortal’ı pek çok tema kullanarak özelleştirmeniz mümkün.MediaPortal Tema Sayfası

*Eklenti Desteği :

Eklenti desteği sayesinde pek çok özelliği MediaPortal’a entegre etmeniz mümkün.MediaPortal Plugin Sayfası

*Web veya mobil cihazınızın üzerinden de MediaPortal’ a ulaşabilirsiniz.

*Windows Vista, Windows 7 , Windows 8 ve Windows 8.1 ve Windows 10 (32/64bit) üzerinde kullanılabilir.

*Program çalışabilmek için :

Microsoft .NET Framework 3.5 Service Pack 1 , Microsoft Microsoft DirectX 9.0c (June 2010 redist) ve mevcut en son Windows Media Player ‘a ihtiyaç duymaktadır.

Tüm Gereksinimler

 

Bu sürümde MediaPortal’ daki değişiklikler şu şekilde:

  • Varsayılan tema kaldırıldı ve yerine DefaultWideHD ile birlikte DefaultWide  konuldu.
  • TV Eklentisine kayıtların kazara silinmesine karşı PIN koruması getirildi.
  • Microsoft MCE Input Handler kaldırıldı.
  • MediaPortal’ ı pencere modunda kullandığınızda son pozisyon ve boyut geri yüklenir hale geldi.

 

MediaPortal İNDİR

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.