Bilgisayarınızda Dosya Ararken Kaybolmayın – En İyi Windows İçi Dosya Arama Programları

windows-search-content-840x420

Bilgisayarınızın içinde aradığınız dosyaları bulmakta zorlanıyor musunuz? Yüzlerce dosya indirdiniz ve kaydettiğiniz yerleri mi unuttunuz? Bilgisayarınız artık karmakarışık bir dosyalar cehennemine mi döndü?

Sorun değil!

Bilgisayarınızdaki dosyalar cehenneminde aradığınızı bulmak için Windows’ un dahili arama özelliğini kullanabilirsiniz ama daha iyi ve gelişmiş bir arama deneyimi isterseniz aşağıdaki windows içi arama programlarına bir göz atmalısınız:

LAUNCHY

launchy-windows-search-arama

Basit ve kullanışlı bir Windows içi arama programı. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz. Sisteminizdeki dosyaları listeler ve istediğiniz dosyaları bulmanız için sadece aradığınız dosyaların ismini yazmaya başlamanız yeterli. Bulduğunuz zaman sadece tıklayın ve dosyayı açın.

FILE SEARCHY

file searchy-windows-search-arama-program

Bilgisayarınızdaki dosyaları hızlıca indeksler. Dosya ismine göre arama yapabilir ve aynı zamanda dosya içeriklerinde de arama yapabilirsiniz. Aramalarınızı tarih, sürücü veya boyut kıstasına göre şekillendirebilirsiniz.

ULTRASEARCH

ultrasearch-windows-search-arama-programi

Program sisteminizde herhangi bir indeksleme yapmadan doğrudan arama yapmaktadır. Bu da görece daha hızlı işlem yapmasını ve aradığınızı daha hızlı bulmanızı sağlamaktadır. Aramalarınızı dosya isimlerine göre yapabildiğiniz gibi aynı zamanda dosya uzantılarına göre de yapabilirsiniz.

LISTARY

listary-windows-search-arama-find

Listary ;  Windows içinde arama yapabileceğiniz ücretsiz ve  gelişmiş bir arama aracıdır. Akıllı arama özelliği sayesinde tam adını bilmediğiniz dosyaları sadece bir kaç harfini yazarak bulabilirsiniz. Siz yazmaya başlar başlamaz açılır menü de seçenekleri gösterir. Aramalarınızı yaparken joker simgeleri(* veya ?) kullanabilirsiniz. Ayrıca Listary portable olarak ta kullanılabilir.

FILESEEK

fileseek_file_search_dosya_arama

Windows’ ta aradığınızı bulmak için hızlı ve kullanışlı bir seçenek. Arka planda dosya indekslemesi yapmadan aradığınızı bulmanızı sağlar. Çeşitli kriterlere göre aramalar yapabilirsiniz. En önemli özelliği arama profillerini diğer bilgisayarlarla eşitleme imkanı sunmasıdır.

LOOKEEN FREE DESKTOP SEARCH

lookeen-screenshot-tooltip-arama-programi

Dahili ve harici sürücüleriniz içindeki tüm dosyaları(limitsiz) indeksleyen yazılım siz arama için bir şeyler yazmaya başladığınız anda size öneriler sunmakta. Microsoft Office ve PDF belgeleri içinde arama yapmanıza izin veren yazılımla klasörlerin ve dosyaların içinde de arama yapabilirsiniz.  Gelişmiş arama kriterleri ile filtreleme özellikleri de sunan programla belgeler üzerinde düzenleme işlemlerini de kolaylıkla yapabilirsiniz.

COPERNİC DESKTOP SEARCH

copernic_desktop_search_masaüstü_windows_arama

Programı kullanarak bilgisayarınız içindeki dosya, klasör ve uygulamaları sadece isimlerini ya da bir kaç harfini yazarak bulabilir ve açabilirsiniz. Pek çok dosya formatındaki indekslenen dosyaları bulabilir, arama sonuçlarını sıralayabilir ve gruplayabilir, arama sonuçlarını özelleştirebilirsiniz.Bu ücretsiz versiyonunda indeksleme kapasitesi 2 GB ile sınırlıdır.

EVERYTHING

Everything_Search_Windows_arama

Basit ve sade bir arayüze sahip bir program. Bilgisayarınızdaki dosyaları hızlıca indeksler ve hızlıca bulur. Çok az sistem kaynağı tüketir ve arkadaşlarınızla dosyalarınızı paylaşmanıza izin verir.

DOCFETCHER

dotchfetcher_windows_search_arama_dosya

Bilgisayarınızdaki dosyaları indeksleyerek hızlıca bulmanızı sağlayan açık kaynak kodlu bir arama programı. Windows, Linux ve Mac OS X üzerinde çalışabiliyor.

PEKİ SİZ WİNDOWS’TA DOSYALARINIZI NASIL BULUYORSUNUZ?

Reklamlar

Bilgisayarınızda Dosya Ararken Kaybolmayın – En İyi Windows İçi Dosya Arama Programları” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s