Bu Program Bilgisayarınızı Medya Merkezine Çeviriyor – KODİ 16.0 Jarvis Çıktı

retouched

 

Eski adıyla XBMC Media Center yeni adıyla KODİ Media Center‘ ın, 16.0 numaralı ve Jarvis kod adlı yeni sürümü yayınlandı. Bu sürümdeki yenilikler şu şekilde:

  • Etkinlik günlüğü kaydetme
  • Uzun baskı özelliği
  • 4:3 desteği
  • Eklenti yöneticisi değişiklikleri
  • DirectX 11 yükseltmesi
  • Tüm sürüm değişiklikleri

 

Kodi Media Center

 

Kodi;  açık kaynak kodlu olarak geliştirilen, ücretsiz ve ödüllü bir medya merkezi/medya oynatıcı programıdır. Sahip olduğu özellikler sayesinde bilgisayarınızdaki tüm resimleri görüntüleyebilir, müziklerinizi dinleyebilir, videolarınızı izleyebilir ve  bilgisayarınızı bir medya merkezine çevirebilirsiniz.

Sahip olduğu şık arayüzü sayesinde gözünüze de hitap edecek olan yazılım eklenti ve temalarla da kişiselleştirilebiliyor ayrıca Türkçe dil desteği de sunuyor. Özellikle ev sinema sisteminizin yönetilebilmesi için  HTPC-Home Theater PC desteği sunan program pek çok kumanda tipiyle uyumlu çalışabiliyor.

Windows, MAC OSX, Linux, Android ve iOS  işletim sistemlerinin yanında XBox sistemlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. ZİP ve RAR arşiv dosylarını da çalıştırabilen yazılımla oynatamayacağınız herhangi bir dosya formatı kalmayacaktır.Ayrıca program internet bağlantısı sayesinde sisteminizdeki tüm medyayı tarayarak internet üzerinden albüm kapakları gibi pek çok bilgiyi bulabilmektedir.

Hava durumu ve RSS takibi gibi özellikleri de sunan ve eklentiler yardımıyla pek çok farklı özelliği de ekleyebileceğiniz programla yine eklentiler yardımıyla IRC , anlık mesajlaşma ve oyun oynama gibi pek farklı özelliği ekleyebilirsiniz.

 

 

 

Kodi Media Center İndir

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.