Pushbullet Alternatifi En İyi 8 Uygulama

pushbullet_android_ios_notifications_bildirim_uygulama

 

PUSHBULLET NEDİR, NE İŞE YARAR?

 

Pushbullet kısaca bir bildirim yansıtma ve paylaşım uygulamasıdır. Pushbullet kullanarak cihazlarınız arasında bağlantı, not, web adresi, yapılacaklar listesi, dosyalar vb. içerikleri paylaşabiliyorsunuz. Bilgisayarınızdan sms gönderebiliyorsunuz. Aynı zamanda örneğin telefonunuza gelen bir bildirim olduğunda bu bildirimi aynı anda bilgisayarınızda da görebiliyorsunuz. Tabi tüm bunları yapabilmek için cihazlarınıza Pushbullet uygulamalarını kurmanız gerekiyor. Tarayıcılar için eklentilerini de unutmamalı.

Fakat yakın zamanda Pushbullet ücretli(pro) bir versiyonunu çıkaracağını duyurdu. Bu durum ise bazı özelliklerin ücrete tabi olacağını gösteriyor. Öyleyse biz de Pushbullet alternatiflerine bakarız. İşte size Pushbullet alternatifi en iyi 8 uygulama:

 

AİRDROİD

airdroid_android_devices_sync_notifications_bildirimler

AirDroid için Pushbullet alternatifi olmaktan daha ötesidir diyebiliriz. Airdroid aynı zamanda bir android cihaz yöneticisidir. Size Pushbullet’ la benzer özellikleri ve daha fazlasını sunar. AirDroid’ de Pushbullet ile benzer şekilde dosya paylaşımı, uygulama yükleme, bildirim kontrolü, aramalara yanıt verme, sms ve kişileri senkronize etme ve Whatsapp mesajlarını yanıtlama gibi özellikler vardır. Fakat AirDroid size AirMirror özelliği ile android cihazlarınızı bilgisayarınız üzerinden kontrol etme imkanı da sunar. AirDroid’ i Android, OS X, Windows (App); Chrome (Web) üzerinden kullanabilirsiniz.

PUSHLINE

pushline-notifications-bildirim

Pushline, Pushbullet ile benzer bir yapıya sahip. Android uygulaması ve Chrome eklentisi mevcut. Akıllı telefon bildirimlerinizi bilgisayarınıza yansıtabiliyor fakat bu bildirimleri sadece görüp silebiliyorsunuz. Bunların dışında Pushline size not gönderme, bağlantı paylaşma, arama yapma ve kabul etme, SMS gönderme, telefonunuzu sessize alma, telefonunuzu bulma ve daha fazla özellik sunuyor.

DESKTOP NOTİFİCATİONS

desktop-notifications-masaüstü-bildirim-push notifications

İsminden de belli olduğu gibi Desktop Notifications android telefonunuzdaki bildirimleri masaüstünüze yansıtan bir hizmet. Bu işlemi yapmak içinse Android uygulaması, Chrome ve Firefox eklentilerini kullanıyor.  Ancak sadece bildirim görüntüleme işlemi yapabiliyorsunuz.

MIGHTYTEXT

mighty text-sms app-android-notifications-uygulama

MightyText en iyi SMS uygulamalarından bir tanesi ve Pushbullet’ a alternatif olabilecek pek çok özellik sunuyor. Pushbullet ile benzer olarak metin iletilerinizi eşitleyebiliyor ve bilgisayarınızdaki tarayıcınız üzerinden cevaplayabiliyorsunuz. Ayrıca bildirimlerinizi yansıtabiliyor, arama yapabiliyor, telefonunuzu çaldırabiliyor, fotoğraf ve video gönderebiliyor, pil durumunu kontrol edebiliyorsunuz ve tüm bunları Mighty Text web istemcisi üzerinden yapabiliyorsunuz. Ancak bununda ücretli sürümü mevcut. Bu yüzden ücretsiz sürümünde bazı kısıtlamalar var ancak Pushbullet’ tan daha fazlasını sunuyor. Android uygulaması; Web için Chrome, Safari, Internet Explorer, Opera, Firefox eklentileri mevcut.

YAPPY

yappy-push notifications-desktop

Yappy, pushbullet’ tan çok Mighty Text ile benzer nitelikte ancak yine de bilgisayarından metin mesajı göndermek isteyenler için Pushbullet’ a iyi bir alternatif. Yappy mesajlarınızı, kişilerinizi ve galerinizi eşitleyebilir; metin mesajları gönderebilir veya cevaplayabilir, arama yapabilir veya aramaları cevaplayabilirsiniz ve tabi bildirimleri yansıtabilirsiniz. Ve ayrıca YAP modu ile şifreli mesajlar da gönderebilirsiniz. Maalesef ücretli uygulaması da olan hizmetin güzel yanı ücretsiz versiyonunda sınırsız metin mesajı gönderebiliyor olmanız. Android  uygulaması; Chrome, Firefox eklentileri; XMPP mevcut.

CLIPPER

clipper-main-clipboard-manager-pano-android

Clipper, android telefonlar ve tabletler için geliştirilen güçlü bir pano yöneticisidir. Pushbullet alternatifi olmasının sebebi evrensel kopyala-yapıştır özelliklerine sahip olmasıdır. Panoya kopyaladığınız her şeyi kaydeder ve listeler. Ve tüm bunları web sitesine giriş yaptığınızda görebilirsiniz. Bir de ücretli sürümü var. Ücretli sürümünde fazladan özelliklere de sahip olabilirsiniz.

ALT C

Alt C bilgisayarınız ve  telefonunuz arasında metin kopyalama ve yapıştırma işlemleri yapabileceğiniz ücretsiz bir uygulama. Telefonunuzda kopyaladığınız bir metni bilgisayarınıza yapıştırabilme ve ayrıca bağlantı kopyalama ve paylaşma imkanı sunuyor. Windows, MAC OS X ve Android üzerinde kullanabilirsiniz.

XENDER

Xender popüler bir dosya paylaşım uygulaması. Size mobil cihazınızla PCniz arasında veya PCniz ile mobil cihazınız arasında bir kısıtlama olmadan dosya paylaşma olanağı sağlıyor. Uygulamanın güzel tarafı bu eylemler için PC nize herhangi bir yazılım kurmanıza gerek olmaması. Pushbullet’ ı dosya paylaşımı için kullananlara güzel bir alternatif.

Kaynak[Thanks Beebom]

 

Durun daha bitmedi! Aşağıdakiler de cabası olsun.

 

MYSMS (SMS UYGULAMASI)

INFİNİT (DOSYA AKTARIMI)

SEND ANYWHERE (DOSYA AKTARIMI)

KDE CONNECT (PANO,DOSYA,URL PAYLAŞIMI; BİLDİRİM YANSITMA. -SADECE LİNUX İÇİN-)

 

 

PEKİ SİZ PUSHBULLET KULLANIYOR MUSUNUZ?

HANGİ UYGULAMAYI ÖNERİRSİNİZ?

Reklamlar

Pushbullet Alternatifi En İyi 8 Uygulama” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s