Finale Bir Adım Daha – Vivaldi Tarayıcı Beta 3 Çıktı

vivaldi_browser-beta-3

Eski Opera tarayıcıyı sevenleri tekrar hayata döndüren ve diğer popüler tarayıcılara alternatif olarak ortaya çıkan tarayıcı Vivaldi, final sürümüne adım adım yaklaşıyor. Bu adımlardan birisi de Beta 3 sürümüyle atıldı. Evet Vivaldi Beta 3 çıktı.

Beta 2′ den bu yana özellikle performans ve kararlılık geliştirmeleri üzerine yoğunlaşan Vivaldi Takımı bunun yanı sıra arayüz iyileştirmeleri de yaptı. Ve tabiki pek çok yeni ayar ve özellik eklendi.

İşte Beta 3′ te bulabileceğiniz önemli ve yeni özellikler:

OTURUM KAYIT VE YÜKLEME

vivaldi_session_manager_oturum_yöneticisi

Oturum Yöneticisi özelliğiyle ilgili ilk icraat Oturum Kaydetme ve Yükleme. Bu özellik sayesinde o an açık olan sekmeleri oturum olarak kaydedebilir ve daha sonra tekrar açabilirsiniz.

 

BELLİ SEKME YAKINLAŞTIRMA

Bu özellik sayesinde her sekme veya web sitesi için ayrı bir yakınlaştırma değeri belirleyebiliyorsunuz. Böylece o siteyi açtığınızda belirlediğiniz yakınlaştırma oranıyla karşınıza geliyor.

YENİ DERİN UYKUYA ALMA SEÇENEKLERİ

Bu özellik çok fazla sekme ile çalıştığınız durumlarda kaynak tüketimini azaltmak adına faydalı bir özellik. Siz bir sekmede gezinirken arkaplanda açık olan diğer sekmelerin kaynak tüketmesini önlemek için aktif olan sekmeye sağ tıklayın ve ”Arka Plan Sekmelerini Derin Uykuya Al” seçeneğine tıklayın. Bu andan sonra arkaplandaki sekmeler uykuya dalacak ve siz o sekmeye geçmeden aktif olmayacaklardır.

YENİ SEKME AÇILIŞ VE KAPANIŞ DAVRANIŞLARI

Bu yeni sekme ayarları sayesinde(etkinleştirirseniz) örneğin bir bir web sayfası üzerinden açtığınız tüm bağlantılar/sekmeler ana sekmenin yanında açılacaktır.

Beta 3′ le beraber gelen gözle görünür yenilikler bu şekilde. Tabi ki Vivaldi içeriğinde pek çok faydalı özelliği de barındırıyor.  Denemek isteyenlere duyurulur. Ayrıca Vivaldi Tarayıcı ile ilgili tüm konular için VivaldiTürkiye‘ ye müracaat edebilirsiniz.

 

 

VİVALDİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

 

 

 

VİVALDİ İNDİR

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.