Unchecky 0.4.3 ile İstenmeyen Programların Kurulmasını Engelleyin

unchecky

Bilgisayarınıza özellikle ücretsiz bir program kurarken kurulum aşamaları esnasında kurmak istediğiniz program, yanında fazladan programlar kurmak ister. Bunun için kurulum aşamaları esnasında karşınıza onay kutuları çıkar. Eğer dikkatli iseniz onayları kaldırır veya kabul etmediğinizi belirten onay kutusunu işaretlersiniz. Eğer bu tür uyarılara dikkat etmeden hızlı bir biçimde ilerleyerek programları kurarsanız isteğiniz dışında bazı programlar bilgisayarınıza kurulacaktır. Böyle olunca da daha sonra isteğiniz dışında kurulan bu programları kaldırmak için zaman harcar;  yeni bir ana sayfa veya yeni bir arama motoru ile karşılaşabilirsiniz.

İşte Unchecky böyle durumlarda işinize yarayacak bir program. Programın temel işlevi siz bir programı kurarken sizin yerinize istenmeyen programların kurulmasını önlemek ve bu amaçla az önce bahsettiğim onay kutularındaki işaretleri kaldırmak. Program bu şekilde ya onay kutularındaki işaretleri kaldırıyor ya da sizi bu konuda uyarıyor. Böylece sizi bu tür durumlarda kalmaktan kurtarıyor.

Program arkaplanda çalışarak bir program kurmak istediğinizde görevini yapmaya başlıyor. Ayrıca otomatik güncellenme özelliği ile yine arkaplanda kendi kendini güncelleyebiliyor. Böylece programın son sürümünü kullanıp kullanmadığınız konusunda düşünmenize de gerek kalmıyor.

Sürüm Değişiklikleri:

  • Adguard, Microsoft Silverlight(64bit), RealPlayer, DevID Agent, Replace Text in Many Files, Panda Free Antivirüs, MediaGet, İrfanView ve Gom Media Player desteği eklendi.
  • Java desteği ve bazı dil destekleri iyileştirildi.
  • Hata düzeltmeleri ve geliştirmeler yapıldı.

 

Peki siz bir program kurarken bu tür durumlara dikkat ediyor musunuz?

 

 

UNCHECKY İNDİR

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s