Vivaldi Tarayıcı’ yı Portable Olarak Kurun ve Kullanın

portable_apps_usb

Vivaldi Browser, tarayıcı savaşlarına yeni katılan bir tarayıcı. Sadece bir kaç gün önce ilk kararlı sürümünü yayınladı.  Eski Opera’ nın CEO’ su ve ekibi tarafından geliştiriliyor. Bir nevi Eski Opera’ nın kaldığı yerden devam ediyorlar ve ondan kalan boşluğu doldurarak popüler tarayıcılarla rekabet etmeye çalışıyorlar diyebiliriz.. Ortaya çıkmasından bugüne kadar  içerisine pek çok özellik eklenerek iyi bir seviyeye getirilen tarayıcı sade görünümü, hızı, kararlılığı ve işinize yarayabilecek dahili pek çok özelliği ile denenmesi gereken tarayıcılardan biri haline geldi.

Gelen geri bildirimler sayesinde sürekli geliştirilen tarayıcının iki farklı sürüm seçeneği mevcut: Birincisi Vivaldi Kararlı Sürümü diğeri ise her hafta yayınlanan derlemeler. (Eğer benim gibi sürekli yenilikler, yeni özellikleri test etmek istiyorsanız haftalık derlemeleri seçmeniz isabet olur aksi halde kararlı sürümü seçmelisiniz.)

Linux, Windows ve MAC OS X işletim sistemlerinde rahatlıkla çalışan tarayıcının ayrı olarak sunulan portable yani taşınabilir sürümü maalesef bulunmuyor fakat bu durum Vivaldi’ yi portable olarak kullanamayız anlamına gelmiyor. Eğer Vivaldi’ yi sisteminizde yer işgal etmeden denemek isterseniz aşağıdaki adımları izleyerek portable yani taşınabilir olarak sisteminize veya USB belleğinize kurabilirsiniz. Buyrun başlayalım:

 

  • İlk adımda  Vivaldi Final sürümünün veya en son yayınlanan Haftalık Derlemenin kurulum dosyasını yazının sonunda verdiğim bağlantılardan, size uygun olanını bilgisayarınıza indirin.
  • Kurulum dosyasını indirdikten sonra dosyaya tıklayarak kurulumu başlatın. Kurulumu başlattığınızda aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir pencereyle karşılaşacaksınız. Bu pencerede ” Advanced ” düğmesine tıklayarak gelişmiş kurulum seçeneklerini açın.

vivaldi_portable_tasinabilir_kurulum_installation

  • Gelişmiş kurulum seçeneklerinde ise aşağıdaki gibi bir pencere göreceksiniz. Burada ”Installation Type” aşağı açılır menüsünden ”Install Standalone” seçeneğini seçin. Ve hemen ardından ”Destination Folder” seçeneğinin yanındaki ”Browse” düğmesine tıklayarak açılacak olan pencerede Vivaldi’ nin kurulmasını istediğiniz klasörü belirleyin.

vivaldi_portable_kurulum

  • Tüm bu işlemleri hallettikten sonra ise ”Accept and Install” düğmesine tıklayarak kurulumu tamamlayın. Hepsi bu kadar. Vivaldi belirlediğiniz klasöre kurulmuştur. Bundan sonra Vivaldi’ yi çalıştırmak için ilgili klasöre gidip başlatabilirsiniz.  Kolay gelsin.

 

 

 

VİVALDİ FİNAL İNDİR

VİVALDİ HAFTALIK DERLEME İNDİR

 

 

 

VİVALDİ TARAYICI’ YI DENEDİNİZ Mİ? HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.