Kopyaladıklarınızı Kaybetmemek İçin En İyi 6 Pano Yöneticisi

copy_paste_kopyala_yapistir

Gün içinde bilgisayarımızı kullanırken çoğu kez kopyala-yapıştır işlemi yapıyoruz. Bir süre sonra önceleri kopyaladığımız bir içeriğe tekrar ihtiyacımız olduğunda Windows’ ta buna ulaşamıyoruz çünkü Windows’ ta bir içeriği kopyaladığınızda bir önceki kopyalama işlemi siliniyor.

NOT : Aslında kayıt tutuluyor ancak normal kullanımda göremiyor ve erişemiyoruz. Nasıl erişebileceğinize buradan göz atabilirsiniz. Biraz uğraştrıcı.

Örneğin bir süre önce kopyaladığınız bir metne tekrar ulaşmak istediğinizde ulaşmak pek mümkün değil. Tabi söz konusu sadece metin de değil; kopyaladığınız dosyalar veya resimler de buna dahil.

İşte böyle durumlarda bize en büyük yardımcılar Pano Yönetici programlardır. Bu programlar temel olarak sizin bilgisayarınız üzerinde yaptığınız kopyalama işlemlerini hafızasında tutar ve listeler. Daha sonra ulaşmak istediğinizde bu listeden ulaşırsınız.

UYARI: Pano yöneticileri ile ilgili bazı  potansiyel güvenlik riskleri vardır. Örneğin; sizin gibi bilgisayarınıza ulaşan biri panoya kopyaladığınız içeriklere kolayca ulaşabilir; eğer bir pano yönetici programı resmi sitesinden indirmezseniz içeriklerinizin internete sızması gibi durumlar oluşabilir.

Öyleyse buyrun: En İyi Pano Yöneticisi Programlar

 

 

1. DİTTO : EN İYİ AÇIK KAYNAKLI ALTERNATİF

ditto_clipboard_manager_pano_yöneticisi

Açık kaynak kodlu, kısayol desteği sunuyor, portable olarak kullanılabiliyor, çok fazla kopyalamayı hafızasında tutabiliyor, çoklu dosya desteği sayesinde dosya, metin ve resim dosyalarını listeleyebiliyor, eşitleme özelliği ile birden fazla bilgisayar arasında pano içeriklerini eşitleyebiliyorsunuz üstelik şifreli…

2. PHRASEEXPRESS: ÇOK FAZLA ÖZELLİĞE SAHİP OLAN

pharess_express_clipboard_manager_pano_yöneticisi

Program bir metin tamamlama ve metin genişletme programı olarak kullanılsa da pano yöneticisi olarak ta kullanılabilecek kullanışlı bir program. Cihazlar arası şifreli bulut eşitleme, portable olarak kullanabilme, yüksek derecede özelleştirilebilme, metin genişletme ve yazım denetimi araçları gibi pek çok özelliği içeriyor.

3. SHAPESHİFTER: EN GÜVENLİ OLAN

shapeshifter_clipboard_manager_pano_yöneticisi

Diğer programların aksine Shapeshifter pano içeriklerinizi sabit sürücünüz üzerinde tutmuyor. Bilgisayarınızı kapattığınızda tüm içerikler siliniyor. Yine diğer programlar gibi eşitleme imkanı sunmuyor. Ayrıca maalesef 2012′ den beri güncellenmiyor. Windows 10 üzerinde çalışması sıkıntılı. Ancak Windows 10 öncesi sistemlerde güvenlik endişesi olan kullanıcılar için ideal; dosya, metin ve resim desteği sunuyor, içerikleri hafızada tutmadığı ve bulut erişimi olmadığı için  güvenli….

4.ARSCLİP: KOLAYCA TEMİZLENEBİLEN PANO

arsclip-user-interFACE-clipboard_manager

Ufak boyutlu bir program olmasına rağmen bünyesinde pek çok özellik barındırıyor. Dosya, resim ve zengin metin desteği sunuyor, portable olarak kullanılabiliyor, yüksek derecede yapılandırılabilir, Windows 7 sıçrama listesi desteği ve eşitleme desteği de sunuyor. Panoya kopyaladığınız içerikleri düzenleme imkanı da sunuyor.

5.SPARTAN MULTİ CLİPBOARD: EN İYİ MİCROSOFT OFFİCE BÜTÜNLEŞMESİ SAĞLAYAN

spartan_multiclipboard_manager_pano_yöneticisi

Spartan Multi Clipboard kullanıcılarına mükemmel bir Microsoft Excel entegrasyonu sunuyor. Portable olarak kullanılabiliyor ancak ücretli bir program. Ücretsiz versiyonu bazı sınırlamalarla geliyor.

6.1CLİPBOARD: EN İYİ GOOGLE DRİVE ENTEGRASYONU

1clipboard_manager_pano_yöneticisi_google drive

1Clipboard‘ un en iyi yanı akıcı bir Google Drive bütünleşmesinin olması. Bunun dışında; panoya kaydedilenler arasında arama yapma, önemli içerkleri işaretleme, Google Drive kullanıcılarının panolarına Windows ve MAC üzerinden ulaşabilmesi, hoş bir arayüze sahip olması ve kolayca yapılandırılabilmesi gibi pek çok özelliğe sahip. Fakat maalesef Linux uygulaması bulunmuyor fakat bu durum içinse alternatif Keepboard olabilir.

Kaynak: (Thanks MakeUseOf)

 

 

BAHSEDİLMESİ GEREKENLER:

CLIPBOARD MASTER

clipboardmaster_clipboard manager_pano_yöneticisi

COPYQ

copyq_clipboard_manager_pano_yöneticisi

 

 

PEKİ SİZ PANO YÖNETİCİSİ KULLANIYOR MUSUNUZ?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.