Android Kullanım Alışkanlıklarınızı Değiştirebilecek 10 İse Yarar Uygulama

android-smart-phone-nexus

Google Play Store‘ da ortalama 2 milyon uygulama var. Güzel vakit geçirebileceğiniz oyunlar, çeşitli işlerinizi halledebileceğiniz verimlilik uygulamaları ve telefonunuzu özelleştirebileceğiniz uygulamalar. Bu uygulamalarla android kullanım alışkanlıklarınızı değiştirmeniz mümkün. Kimi uygulamalarla Android arayüzünü değiştirebilir, kimi uygulamalarla yapacağınız işleri düzenleyebilir veya işletim sistemine bazı popüler özellikleri ekleyebilirsiniz.

Öyleyse saydığımız bu uygulamaların en iyilerine bir göz atalım:

 

1. FLYNX

flynx-android-app-uygulama

Flynx internette bağlantıları yakalayıp arka planda yükleyen bir uygulama. Bağlantı yüklendiğinde mevcut uygulama üzerinde bir bildirim görür; ister okur isterseniz görmezden gelirsiniz. Pocket tarzı sonradan oku özelliğiyle denenmesi gereken bir uygulama.

2. FLİPPR

flippr-android-app-uygulama

Android telefonunuzda bulunan Widgetlar iyidir, güzeldir, hoştur ama bazı sınırlılıkları vardır: Sadece ana ekranda bulunurlar ve giriş yapmak için ana ekranın görünür olması gerekir. Flippr ise bu witgetları her yerden ulaşılabilir hale getirir. Örneğin; Bir şeyler yazarken çalan müziğinizi kontrol mü etmek istiyorsunuz? Flippr bu vb. sağlıyor.

3. NOTİF

notif-android-app

Notif uygulamasını kullanarak listeler, hatırlatıcılar, sesli notlar ve daha fazlasını oluşturabilir; bunlarla ilgili bildirimler ayarlayabilirsiniz.

4. MACRODROİD

macrodroid-android-app-productivity-verimlilik-uygulama

MacroDroid bir cihaz otomasyon uygulamasıdır. Uygulamayı kullanarak pek çok eylemi otomatikleştirebilirsiniz. Örneğin; Spotify uygulamasının otomatik olarak açılmasını ve ses seviyesinin belli bir düzeyde açılmasını ya da telefonuzu araç kitine taktığınızda mesajlarınızın yüksek sesle okunmasını sağlayabilirsiniz.

5. IF

if-iftt-android-app-uygulama-sosyal ag

Üstte bahsettiğim MacroDroid araç otomasyonu için birebir. If ise aynı eylemin web servisleri için olanı. Resmi IFTTT uygulaması olan If  size iki internet tabanlı servis ve cihaz arasında bağlantı oluşturmanızı sağlıyor. Olasılıklar neredeyse sonsuz. Uygulamayı kullanarak otomatik twitler atabilir, Google Takvim’ inizden SMS bildirimleri alabilir veya satın almak istediğiniz bir ürünle ilgili indirim bildirimleri alabilirsiniz.

6. PİE CONTROL

pie control-android-app-uygulama

Telefon ekranları gittikçe büyüyor. Büyük ekranlar oyunlar ve videolar için ideal ancak ekranlar büyüdükçe telefonu tek elle kontrol etme imkanı da giderek zorlaşıyor.

PieControl uygulaması bu zorluğu gidermek için ekranın alt köşesine veya kenarına pasta şeklinde bir uygulama başlatıcı/kontrol paneli yerleştiriyor. Özelleştirebildiğiniz bu panel ihtiyacınız olduğunda ortaya çıkarak istediğiniz uygulamaya kolayca ulaşmanızı sağlıyor.

7. MİGHTYTEXT

mighty text-sms-app-uygulama-mesaj

Uygulama PC, MAC ve Linux bilgisayarlarınızla tarayıcı eklentisi üzerinden kendini eşitliyor ve telefonunuzdaki SMS’ lere bilgisayarınız üzerinden tam erişim sağlıyor.

8. UNİVERSAL COPY

universal-copy-android-app-uygulama

Android’ in kopyala yapıştır işlevi genellikle iyidir ancak kimi şeyleri desteklemez. Örneğin; tweetleri veya instagram açıklamlarını. UniversalCopy uygulaması ise neredeyse her uygulamadan her şeyi kopyalayabilir.

9. BETTER OPEN WİTH

better-open with-android-app-uygulama

Better Open With uygulaması Android’ teki standart birlikte aç özelliğinin yerini alan daha güçlü bir uygulama. Uygulamayı kullanarak bağlantıların hangi uygulama ile açılacağını ve zamanlama özelliği ile bir sonraki seferde hangi uygulama ile açılacağını ayarlayabilirsiniz.

10. NOVA LAUNCHER

nova launcher-android-app-uygulama

Android telefonunuzu özelleştirmenizin en iyi yolu bir uygulama başlatıcı yüklemektir. Google Play’ de bununla ilgili yüzlerce uygulama bulmanız mümkün ancak Nova Launcher en iyilerinden. Hızlı, küçük boyutlu, kararlı ve son derece özelleştirilebilir. Varsayılan ayarları yeterince iyi fakat beraberinde gelen ekstra özellikler sayesinde daha iyi hale geliyor.

İkon paketlerini destekliyor. Dahili jest kontrolleri ile her şeyi kontrol edebiliyorsunuz.

Kaynak(Thanks MakeUseOf)

Hepsi bu kadar…

 

 

PEKİ SİZ HANGİ UYGULAMALARI KULLANIYORSUNUZ, HANGİLERİNİ ÖNERİRSİNİZ?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s