Firefox Yeni Sekme Sayfasını Özellestirebileceğiniz 10 Eklenti

firefox-new-tab-page-addons-yeni-sekme-sayfasi-eklentileri

Firefox tarayıcınızda yeni bir sekme açtığınızda karşınıza ya boş bir sayfa, ya hızlı erişim ya da belirlediğiniz bir sayfa açılır. Fakat Firefox’ un yeni sekmesini kendinize göre özelleştirmek isterseniz aşağıdaki 10 adet Firefox yeni sekme eklentisi işinize yarayacaktır.

 

 

SPEED DİAL FVD

speed-dial-fvd-new tab page-firefox-yeni-sekme-sayfasi

Listedeki en fazla özelleştirilebilen eklenti. Hemen her şeyini isteğinize göre değiştirebiliyorsunuz. İçeriğindeki düğmeleri, simgeleri ve menüleri aktifleştirebiliyor veya pasifleştirebiliyorunuz. Arka plan renklerini değiştirebiliyor veya kendi resimlerinizi ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca eşitleme ve yedekleme seçenekleri ve de daha fazlası var.

START.ME

startpage-firefox-new tab-speed dial

Bu da size pek çok özelleştirme seçeneği sunuyor. Yerimlerinizi içe aktarabiliyor veya kendiniz ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca haber kaynakları ve kullanılabilir widgetlar da(notlar, e-posta, hava durumu vb.) ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu ayarlarınızı tarayıcılar arasında da eşitleyebiliyorsunuz.

LİVE START PAGE LST

live-start-page-firefox-new-tab-page-speed-dial

Size canlı ve statik arka plan seçenekleri sunuyor. Favori sitelerinizi ekleyebiliyor, hava durumunu, saati görebiliyor ve görev listesi oluşturabiliyorsunuz.

NEW TAB TOOLS

new-tab-tools-firefox-new-tab-page-addons-hizli-erisim

New Tab Tools Firefox’ un standart hızlı erişimine benziyor ancak fazladan özelleştirme seçenekleri mevcut. Hızlı Erişim ızgara biçiminde ve üstündeki ikonlar yardımıyla indirmeler, yer imleri ve eklentilere ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca bu hızlı erişimi de düzenleyebiliyorsunuz.

NEW METROTAB

new-metro-tab-firefox-addons-speed-dial-hizli-erisim

Windows 8′ in döşeme biçimli görünümünü sevenler için iyi bir seçenek. Eklentiyi kurduğunuzda, yeni sekme de  karşınıza pek çok popüler web sitesi ve uygulama çıkacak çıkacak. Tabi bunları düzenlemeniz mümkün. Arka plan renklerini değiştirebilir, döşemelerin boyutlarını, isimlerini, yerlerini değiştirebilir veya istemediklerinizi kaldırabilirsiniz.

TABTREKKER

tab-tracker-new-tab-firefox-addons-hizli-erisim

Eklenti size öncelikle yeni sekme sayfasında harika fotoğraflar sunuyor ve bunun dışında bulunduğunuz yerle ilgili kısa bilgiler de sunuyor. Yeni bir sekme açtığınızda karşınıza bir arama çubuğu, varsayılan arama motoru, yerel hava durumu ve saat bilgileri ve menü üzerinden erişebileceğiniz sık ziyaret ettiğiniz siteler çıkıyor.

WİİNKZ NEW-TAB

wiinkz-new-tab-page-firefox-addons-hizli-erisim

TabTrekker ile bezner şekilde yeni sekme sayfanızda güzel fotoğraflar ve kullanışlı özelliklerle beraber gelen bir eklenti. Yeni bir sekme açtığınızda karşınızda yerel saat ve hava durumu gibi bilgiler dışında üst kısımda haberler, filmler, müzikler vb. yararlı bağlantılar göreceksiniz. Arama kutusunun altında ise popüler sitelere ait bağlantılar, ayarlar vb. göreceksiniz.

WEEKEND GETAWAY

weekend-gateaway-firefox-new-tab-page-addons-hizli-erisim-eklenti

Bu eklenti diğerlerine göre daha değişik bir seçenek. Yeni sekmede size aynı anda hem güzel fotoğraflar hem de seyehat bilgileri sunuyor.

DRİBBBLE NEW TAB

dribble-new-tab-page-firefox-addons-hizli-erisim-eklenti

Tasarımcılar ve tasarım severler için güzel bir eklenti. Her yeni sekme açışınızda karşınıza  Dribble üzerindeki tasarımcılara ait eserleri çıkarıyor. İstediğiniz esere tıklayarak ayrıntıları görüyorsunuz.

MOMENT

moment-firefox-new-tab-page-addons-hizli-erisim-eklenti

Basit ve sade bir yeni sekme sayfası isteyenler için ideal bir eklenti. Yeni sekme sayfasında size düz bir arka plan üzerinde saati, tarihi ve hava durumunu gösteriyor.

Kaynak: Thanks MakeUseOf

 

 

BONUSLAR:

NEW TAB KİNG

SUPER START

NEW TAB PLUS

FOX TAB

 

 

 

PEKİ SİZ FİREFOX’ TA HANGİ EKLENTİLERİ KULLANIYORSUNUZ?

Reklamlar

Firefox Yeni Sekme Sayfasını Özellestirebileceğiniz 10 Eklenti” üzerine 2 yorum

    • greateast dedi ki:

      Bakarım ama Opera’ nın kendine has hızlı erişimi olduğu için bu tarz özelleştirmeler biraz zor gibi. Bookolio opera’ ya yüklenebiliyor ama aktif olmuyor, kullanılmasına izin vermiyor opera. Malum kendi speed dial ı var. 😀

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.