En Fazla Özelleştirilebilen Tarayıcı – Vivaldi 1.3 Final Çıktı

vialdi-browser

 

Tarayıcı savaşlarında nispeten yeni bir tarayıcı olan Vivaldi bugün itibariyle 1.3 numaralı final sürümünü duyurdu. Bu sürümle beraber tarayıcıda özelleştirmeler, fare hareketleri ve gizlilik ile ilgili yenilikler ve Linux kullanıcıları için geliştirmeler mevcut:

Yeni Olan Ne Var?

 

ÖZEL TEMALAR

 

Vivaldi en başından beri zaten en fazla özelleştirilebilen tarayıcıydı. Yeni getirilen özel temalar özelliği sayesinde ise tarayıcıyı zevkinize göre daha fazla özelleştirebileceksiniz. Varsayılan olarak gelen temaların dışında artık kendi temanızı oluşturmanız, tarayıcınızı kendi göz zevkinize uygun hale getirmeniz mümkün. Ayarlar(Alt+P) > Temalar sekmesine gidin ve kurcalayın. 🙂

 

FARE HAREKETLERİ

vivaldi-mouse-settings

 

Fare hareketleri tarayıcınızı verimli ve hızlı bir şekilde kullanmanızı sağlayabilecek kullanışlı bir özelliktir. Vivaldi’ de varsayılan olarak bulunan bu özellikle bir eylemi gerçekleştirmek için tıklamalar yapmak yerine bir kaç bilek hareketiyle eylemi gerçekleştirebilirsiniz(sekmeyi kapatmak, yeni sekme açmak vb.). Ve bu sürümle beraber Vivaldi fare hareketleri için 90′ dan fazla tarayıcı eylemini karşılayabiliyor. Bütün fare hareketlerini bilmeseniz de olur; sadece sık yaptığınız bir kaç eylem için olan hareketleri bilmeniz bile verimlilik açısından güzel olur. 🙂

 

GİZLİLİK

vivaldi-browser-privacy-gizlilik-güvenlik

Yeni sürümle beraber Vivaldi gizlilik konusunda bir adım daha attı ve tarayıcıya WebRTC IP ile ilgili bir ayar yerleştirdi. Bu sürümle beraber WebRTC ‘ yi isteğinize göre kapatıp açabileceksiniz. Bunun için Ayarlar(Alt+P) > Gizlilik sekmesine gidebilirsiniz.

 

Linux KULLANICILARI İÇİN

Bu sürümle beraber Linux kullanıcıları için sekmeleri uykuya alma özelliği geliştirildi ve artık olması gerektiği gibi çalışıyor; ayrıca bazı HTML5 medya içerikleri konusundaki sorunlarda giderilmiş.

 

 

VİVALDİ İNDİR

 

 

 

Reklamlar

En Fazla Özelleştirilebilen Tarayıcı – Vivaldi 1.3 Final Çıktı” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.