İstenmeyen Programların Kurulmasını Engelleyin – Unchecky 1.0 Final

unchecky

 

Bilgisayarınıza – özellikle – ücretsiz bir program kurarken kurulum aşamaları esnasında, kurmak istediğiniz program, yanında fazladan programlar kurmak ister. Bu sebeple karşınıza  onay kutuları çıkar. Eğer dikkatli iseniz onayları kaldırır veya kabul etmediğinizi belirten onay kutusunu işaretlersiniz. Eğer bu tür uyarılara dikkat etmeden hızlı bir biçimde ilerleyerek programları kurarsanız isteğiniz dışında bazı programlar da  bilgisayarınıza kurulacaktır. Böyle olunca da daha sonra isteğiniz dışında kurulan bu programları kaldırmak için zaman harcar;  yeni bir ana sayfa veya yeni bir arama motoru ile karşılaşabilirsiniz.

İşte Unchecky böyle durumlarda işinize yarayacak bir program. Programın temel işlevi siz bir programı kurarken sizin yerinize istenmeyen programların kurulmasını önlemek ve bu amaçla az önce bahsettiğim onay kutularındaki işaretleri kaldırmak veya sizi bu konuda uyarmak. Böylece istemediğiniz ek programların sisteminize kurulmasını önlemek.

Program arkaplanda çalışarak bir program kurmak istediğinizde görevini yapmaya başlıyor. Ayrıca otomatik güncellenme özelliği ile yine arkaplanda kendi kendini güncelleyebiliyor. Böylece programın son sürümünü kullanıp kullanmadığınız konusunda düşünmenize de gerek kalmıyor.

Program kurarken dikkatimizin dağıldığı ya da gözden kaçırdığımız durumlarda imdada yetişebilecek iyi düşünülmüş bir program.

 

Unchecky İndir

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.