Android ve iOS İçin En İyi 6 Shazam Alternatifi

shazam-app-android-ios-music-sarki-ismi-bulma

Radyoda veya herhangi bir yerde harika bir şarkı duydunuz fakat şarkının adını bilmiyorsunuz ya da tanıdık güzel bir şarkının adını hatırlayamadınız. Şarkının adını öğrenmeniz lazım. Bu durumda size yardımcı olabilecek en popüler uygulama Shazam‘ dır.

Shazam Nedir?

Shazam basitçe çalan bir şarkının adını, kimlik bilgilerini, şarkıcıyı, şarkı sözlerini bulmanızı; bulduğunuz şarkıları satın almanızı vb. sağlayan kullanışlı bir uygulamadır. Uygulamanın iOS, Android, Windows Phone, Amazon, MAC ve PC sürümleri bulunmaktadır.

Peki popüler olan bu uygulama alternatifsiz mi? Tabi ki hayır. İşte size Shazam yerine kullanabileceğiniz, Shazam alternatifi en iyi 6 uygulama:

 

1. SOUNDHOUND

soundhound-music-discover-sarki-bulma

Shazam’ a en iyi alternatiflerden birisi. Son aldığı güncelleme ile hands-free özelliği de eklendi ve bir şarkıyı bulmak / tanımlamak için sadece ” OK Hound… what’s this song? ” demeniz yeterli. Uygulama size şarkıcıyı, şarkı sözlerini, videosunu bulabilir ayrıca şarkıyı satın almanızı da sağlayabilir. Ayrıca Spotify’ a şarkı ekleyebilirsiniz.

SOUNDHOUND İNDİR:   Android, iOS and Windows (Ücretsiz & Uygulama içi satın alma sunuyor)

 

2. TRACKID

trackid-recognize-music-müzik-tanimlama-sarki-bulma

TrackID, Sony şirketinin geliştirdiği bir uygulama ve çeşitli uygulama mağazalarında bu kategoride en güvenilir ve en fazla oy alan uygulamaların başında geliyor. TrackID‘ yi kullanmak da çok kolay. Sadece arama düğmesine dokunun. Uygulama sizin için sanatçı biyografilerini, müzik videolarını, TrackID tablolarını vb. bulacaktır. Ayrıca bulunan şarkıların kısa örneklerini Spotify üzerinden dinleyerek aradağınız şarkı olup olmadığına da bakabilir ve doğrudan uygulama içerisinden satın alabilirsiniz. Ayrıca TrackID LIVE özelliği trend olanları da görebilirsiniz.

TRACK ID İNDİR:  Android (Ücretsiz)

 

3. MUSİCXMATCH

musicmatch-identify-lyrics-sarki-sözü-bulma

Musicmatch de bir şarkı tanımlama/ bulma uygulaması ancak en temel özelliği aslında şarkı sözlerini bulmak. En geniş şarkı sözü veri tabanına sahip. Aradığınız şarkıyı bulmak için sadece Identify lyrics düğmesine dokunun.  Uygulama sizin için aradığınız şarkıyı bulacaktır. Uygulama size ayrıca bir şarkı çalarken anlık şarkı sözü gösterimi de yapıyor. LyricCards‘ lar oluşturabiliyor ve en son ve en iyi parçalar da dahil olmak üzere sanatçı biyografilerine göz atabiliyorsunuz.

MUSICMATCH İNDİR: Android, iOS (Ücretsiz & Uygulama içi satın alma sunuyor)

 

4. MUSİCID

musicid-identify-müzik-sarki-bulma

MusicID, en iyi müzik tanımlama uygulamalarından birisi. Hızlı çalışan bir uygulama ve yapmanız gereken sadece mikrofon düğmesine dokunmak. Müzik tanımlandıktan sonra size şarkıyla ilgili tüm detaylar sunuluyor.  Youtube videoları ve benzer şarkılar da dahil. Şarkıları uygulamayı kullanarak Amazon üzerinden satın alabiliyorsunuz.

MUSIC ID İNDİR: Android, iOS (Ücretsiz)

 

5. MUSİC IDENTİFİCATİON

musicidentification-app-music-müzik-sarki-isim-bulma-uygulamasi

Music Identification uygulamasının belki hayran olunacak kadar özelliği yok muhtemelen en iyi görünen uygulamalardan birisi de değil ancak işini en hızlı yapanlardan bir tanesi. Size aradığınız şarkıyla ilgili şarkı ismi, sanatçı ve diğer bazı temel bilgileri saniyeler içinde sunabiliyor. Sadece şarkı veri tabanı biraz kısıtlı ve bu da ne kadar çok şarkı tanımlaması yapılırsa o kadar artacaktır. Basit ve hızlı iş gören bir uygulama isteyenler bakabilir.

Music Identification İndir: Android (Ücretsiz)

 

6. SOUND SEARCH FOR GOOGLE PLAY

soundsearch-google-play-identify-music-müzik-sarki-bulma-uygulama-android

Sound Search, Google’ ın sunduğu tam teşekküllü olmayan basit bir uygulama ve widget. 700 kb’ ın altında bir boyuta sahip uygulama ile basitçe şarkı ismi ve şarkıcı ismini bulabilirsiniz. Uygulamanın en önemli sorunu ABD dışında indirilemiyor ve kullanılamıyor olması. Bu yüzden indirmek ve kurmak için üçüncü parti sitelere müracaat etmelisiniz.

Sound Search İndir: Android (Ücretsiz)

 

Kaynak:(Thanks Beebom)

 

PEKİ SİZ BU KATEGORİDE HANGİ UYGULAMALARI ÖNERİRSİNİZ?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s