Büyük Boyutlu Dosyaları Paylaşabileceğiniz En İyi 10 Çevrimiçi Web Sitesi ve Aracı

big-files-sharing-buyuk-dosya-paylasim

Bir seferde gigabaytlarca dosya paylaştığınız oluyor mu? Benim olmuyor ben o kadar zengin değilim 🙂 ama illaki paylaşan vardır. Dosyalar küçük boyutlu olduğunda paylaşma konusunda pek sıkıntı yaşanmaz, e-posta yoluyla bile gönderebilirsiniz ama iş büyük boyutlu dosyalara geldiğinde limitlere takılırsınız. Eee parça parça da gönderemeyeceğimize göre?

Peki bu sorundan kurtulmanın yolları var mı? Tabiki var. Örneğin bu yazıda size büyük boyutlu dosyaları paylaşabileceğiniz en iyi 10 çevrimiçi site ve araçtan bahsedeceğim. Buyrun:

 

SHAREBYLİNK

sharebylink-upload-big-files-buyuk-dosya-paylasim

Bu arkadaş bilgisayarınızdan dosya eklemenize(2GB limiti var) ve eklediğiniz bu dosyalara paylaşılabilir bağlantılar oluşturmanıza izin veriyor. Masaüstü aracını kurduktan sonra yapmanız gereken upload etmek istediğiniz dosyaya sağ tıklamak ve Share By Link seçeneğini seçmek. Program size paylaşmanız için bir bağlantı verecektir. Bu bağlantı ise 30 gün aktif olarak kalacaktır. Ve bu bağlantıyı istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz.

Eğer ”ben program falan indirmek istemiyorum” derseniz Share By Link’ in bir de web platformu var. Sitesine giderek de dosya yükleme yapabilirsiniz. Hizmet ücretsiz, kayıt gerektirmiyor ve Windows | MacOS | Linux üzerinde çalışabiliyor.

DROPLR

droplr_file_sharing_dosya_paylasim_app_uygulama

Droplr de özellikle resim/ekran görüntüsü/ekran kaydı paylaşma konusunda iyi olan ama her çeşit dosyayı da hızlı bir şekilde paylaşabileceğiniz popüler bir arkadaş. Masaüstünüzden paylaşım yapmak için istediğiniz dosyayı sürükleyip program ikonuna bırakmanız yeterli. Bunu yaptığınızda Droplr size paylaşmanız için bir bağlantı verecektir. Bunu istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz. Windows, Linux, Mac, Web yükleme seçeneklerinin yanında bir de Chrome eklentisi bulunuyor. Ücretli versiyonu da olan hizmetin ücretsiz versiyonunda paylaştığınız bağlantılar 1 hafta dayanabiliyor. 🙂

PLUSTRANSFER

plustransfer-share-big-files-buyuk-dosya-paylasim

Bu arkadaşımız ise bizden herhangi bir kayıt, üyelik istemiyor; dosya yüklemesi için bilgisayarımıza  program yüklemesi de gerektirmiyor. Sadece sitesine gidip büyük + işaretine tıklayıp 5 GB‘ a kadar olan dosyanızı seçip yükleyin ve bağlantıyı arkadaşlarınızla paylaşın. Paylaşılan bağlantının yaşam ömrü ise 14 gün.

SENDTHİSFİLE

sendthisfile-email-buyuk-dosya-paylasim-big-files-eposta

Eğer ailenize veya arkadaşlarınıza e-posta yoluyla büyük boyutlu dosyalar göndermek istiyorsanız mümkün değil çünkü büyük postacılar buna izin vermiyor. Ama bu dostumuzla bunu başarabiliyorsunuz. Dostumuz bu işi iki şekilde yapıyor bağlantı paylaşımı ve e-posta eklentisi. Bu dostumuzun bir sürü ücretli seçeneği var ancak ben ücretsiz istiyorum derseniz 2 GB sınırı var. Ücretli seçeneklerde daha fazla limit ve şifreleme gibi biz fakirlerin anlamayacağı şeyler var. 🙂

DROPCANVAS

dropcanvas-big-files-sharing-buyuk-dosya-paylasim

Bu basit ve sade görünen muhterem de size ücretsiz olarak dosya paylaşma şansı veriyor.  Ücretli olarak da şans veriyor ancak o bahse girmiyorum. Ücretsiz durumda 5 GB üst sınır ve dosyanız 14 gün yaşama tutunabiliyor.

GE.TT

gett-big-file-sharing-buyuk-dosya-paylasim

Siz bu arkadaşın Gett dediğine bakmayın. Gelin ve bakın. Bu Gett‘ e ücretsiz üye olduğunuz vakit size 2 GB‘ lık bir sınır çiziyor. Aynı anda birden fazla dosya yüklemesi yapabiliyorsunuz. Ayrıca yüklediğiniz dosyaları Facebook ve diğer sosyal ağlarda da paylaşabiliyorsunuz. Ve bu diyarda dosyaların yaşam ömrü 30 gün.

JUMBOMAİL

jumbomail-file-sharing-big-buyuk-dosya-paylasim

Siz ekran görüntüsünde 20 GB dediğine bakmayın. O parası olanlar için. Paranız yoksa üye oluyorsunuz ve 2 GB paylaşma izni alıyorsunuz. Dosyaların yaşam ömrü ise 7 gün. Ayrıca üye olduktan sonra bu 2 GB sınırı 5 GB’ a çıkarabiliyorsunuz. Nasıl mı? Bu Jumbo’ nun facebook sayfasını beğenip, 2 arkadaşınızı üye yapıp bir de üstüne Jumbo’ yu facebook’ ta paylaşıyorsunuz. O kadarcık.

FİLES2U

files2u-big-file-sharing-buyuk-dosya-paylasim

Misal bu hizmet-i şahaneyi kullanmak için kayıt olmanıza gerek yok. Adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi yazıyorsunuz; yüklediğiniz dosyayı göndermek istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini giriyorsunuz(en fazla 5 adres), isterseniz mesaj yazıyorsunuz gibi. Sonra dosyaları yüklüyorsunuz. Ayrıca Files2U alıcılara dosyaları açabilmeleri için pin kodu da gönderebiliyor.

WİKİSEND

wikisend-big-file-upload-share-buyuk-dosya-yukleme-paylasim

Bu kardeşimiz de sade, temiz yüzlü bir arkadaşımız. Dosya yükleme konusunda size zorluk çıkarmıyor. Üye oluyorsunuz, 100 MB’ a kadar olan dosyalarınızı yüklüyorsunuz. Dosya ömrü olarak da 1-7 veya 8-90 gün arası seçim yapabiliyorsunuz. İlkinde dosyalara erişim tam hızda olurken ikincisinde yarı hızda vuku buluyor  ayrıca dosyalara ulaşım için şifre de atayabiliyorsunuz.

FİLE DROPPER

filedropper-big-file-upload-share-buyuk-dosya-yukleme-paylasma

En net ve sade arkadaşlardan bir tanesi daha. Ücretsiz seçeneğinde 5 GB’ a kadar dosyanızı yüklüyor ve paylaşmak için bir bağlantı alıyorsunuz. Ayrıca yükleme işleminden sonra size forumlarda veya sitelerde paylaşmanız için bir de embed code veriyor. Çok cömert.

Size başlıkta En İyi 10 demiştim ama orada durmadım. Devam ettim, kazdım, kazdım ve aşağıdaki madenleri de çıkardım. İstediğiniz madenden başlayabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar ve tüm yukarıdakiler için Fossbytes, Techreviewpro ve Creativebloq‘ a Thanks! demek istiyorum.

 

Size de iki çift lafım var:

  1. Bu konuyla alakalı olarak ”BİLGİSAYARINIZDA YER KALMADI MI? İŞTE SİZE EN İYİ 15 BULUT DEPOLAMA SERVİSİ” diye bir yazı var. Onu da ben yazdım. Ona da bakın, o da büyük boyutlu dosya paylaşma konusunda işinize yarar.
  2. Eğer sizin de bildiğiniz böyle servisler varsa kendinize saklamayın söyleyin biz de bilelim.  🙂
Reklamlar

Büyük Boyutlu Dosyaları Paylaşabileceğiniz En İyi 10 Çevrimiçi Web Sitesi ve Aracı” üzerine bir yorum

  1. Mustafa Murat Arslan dedi ki:

    Merhaba bunlara alternatif olarak piyomod.com önerebilirim 10 gb kadar ücretsiz gönderim ve 1 tb saklama alanı sağlıyor.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.