%86 Daha Hızlı Gezinti Vaadeden Opera 41 Final Çıktı

 

Opera Tarayıcı‘ nın hız ve performans odaklı iyileştirmeler içeren 41 numaralı final sürümü yayınlanmış durumda. Güncellemekte veya indirip kurmakta serbestsiniz.

Bu sürümdeki yenilikler kısaca şöyle: Akıllı açılış, video konferanslar için daha uzun pil ömrü, donanım hızlandırmalı video pop-out, kişiselleştirilmiş haber okuyucu iyileştirmeleri.

AKILLI AÇILIŞ

Web

Opera arka planda yapılan bir yenilik sayesinde artık daha hızlı açılacak ve daha hızlı sörf yapacaksınız. Bunu da sık kullandığınız sekmelere yükleme de öncelik tanıyarak yapacak. Örneğin aynı anda 10 sekme birden açtınız. Opera ilk önce sık kullandığınız ve sizin için önemli olan sayfaları  yükleyerek size zaman kazandıracak gibi gibi. Kullandıkça göreceğiz.

 

VİDEO GÖRÜŞMELERİNDE DAHA UZUN PİL ÖMRÜ

Opera artık  diz üstü bilgisayarınızda pil tasarruf modu aktifken ve siz video görüşme yaptığınızda donanım hızlandırmalı kodekleri tarayarak uygunlarını seçiyor ve böylece CPU kullanımından ve dolayısıyla pilden tasarruf ediyorsunuz.

dDONANIM HIZLANDIRMALI VİDEO POP-OUT

opera-videopopout-acilir-pencere

Opera’ nın Video pop-out özelliği ile bir sayfada izlediğiniz videoyu ekranın herhangi bir yerine sabitleyip o sayfadan ayrılsanız bile izleyebiliyorsunuz. Ancak bu özellik CPU’ ya yük bindiriyordu. Fakat bu sürümle beraber bu özellik artık tam anlamıyla donanım hızlandırma özelliğini kullanacak ve CPU tüketimi azalacak. Öyle diyorlar.

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ HABERLER İYİLEŞTİRMELERİ

opera-personalnews-kisisel-haberler

 

Bu sürümde kullanıcıları ihtiyaçlarına uygun olarak pek çok iyileştirme yapılmış durumda(tüm liste). Örneğin bir rss eklemek istediniz fakat rss url’ sini bilmiyorsunuz kaynağı girmeniz yeterli.

Kaynak

 

Opera 41 İNDİR

 

 

Evet Opera 41 final bu kadar. Ne dersiniz?

Reklamlar

%86 Daha Hızlı Gezinti Vaadeden Opera 41 Final Çıktı” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s