Işıkları Kontrol Eden Tarayıcı Vivaldi 1.5 Final Çıktı

vivaldi_browser-final_15

En son ”belirlediğiniz zamanlarda tema değiştirme” belirgin özelliğiyle 1.4 numaralı sürümü yayınlanmış olan Vivaldi Tarayıcı geçen zaman zarfında ve edatında boş durmadı ve gelişti. Ve bugün itibariyle 1.5 final sürümü yayınlandı.

”Kafama göre eğip bükebileceğim, modaya ayak uyduran, tek rakibi lego olan bir tarayıcı istiyorum” diyenler kapıyı aralayıp içeri girsinler. Çaylar şirketten.

Bakalım Vivaldi 1.5′ de neler varmış:

  • Philips Hue Entegrasyonu: Anladığım bir konu değil o yüzden aynen alıntılıyorum: ”Philips’in Hue renklı lambasıyla bütünleşerek akıllı evlere giriyor. Hue’yu Tema Ayarlarından etkinleştirdikten sonra, başlantıyı onaylamak için Philips Hue Köprüsüne dokunun. Vivaldi’nin hangi lambayı kontrol edeceğini seçerek, tarayıcıyı webteki rengi çevrenizdeki renkle senkronize edeceksiniz. ”  Hoş bir şeye benziyor. Philips Hue da neymiş? Bakalım.
  • Delta Güncellemeleri: Yavaş bir bağlantıya sahip ya da kota sorunu yaşayan kullanıcılara iyi gelecek bir güzellik(şimdilik Windows için). Bu sayede bir güncelleme olduğunda tüm paketi indirmek yerine sadece güncellemeyi indireceksiniz. Firefox’ da vardı, bekliyordum iyi oldu.
  • Notlara Otomatik Ekran Görüntüsü: Vivaldi’ de dahili bir not alma özelliği vardı. Ekran görüntülerini ise manuel olarak ekliyordunuz. Güncelleme ile Vivaldi’ nin notları biraz daha akıllandı ve bir web sayfasında bir metni seçip notlara eklediğinizde Vivaldi o sayfanın bağlantısıyla beraber ekran görüntüsünü de otomatik olarak notunuza ekliyor. İsterseniz ayarlardan kapatabilirsiniz.

vivaldi_tarayici_notlar_notes_browser

  • Okuyucu Modu: Bu özellik zaten Vivaldi’ de vardı. Ancak göz önünde değildi. Bu sürümle beraber adres çubuğuna taşındı ve daha ulaşılabilir hale geldi.

vivaldi-tarayici-reader-mode-okuyucu-modu

  • Sekme Sürükleme ve Ötesi: Pencereler arasında sekmeleri sürükleyebildiğiniz Vivaldi’ de artık sadece sekmeleri değil sekme gruplarını ve seçimlerini de sürükleyip bırakabilirsiniz.

 

Bu sürümde şimdilik bu kadar. Daha fazla bilgi için Vivaldi Türkiye sitesini ziyaret edebilirsiniz. 1.6′ yı merakla bekliyoruz. Siz hiç Vivaldi’ yi denediniz mi? 🙂

 

 

VİVALDİ 1.5 İNDİR

Reklamlar

Işıkları Kontrol Eden Tarayıcı Vivaldi 1.5 Final Çıktı” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.