2017′ ye Tarayıcısız Girmeyin – Bütün İnternet Tarayıcılar Burada

web_browsers_all_internet_tarayici2

Evet acısıyla tatlısıyla 2016′ yı uğurluyor 2017′ ye merhaba demeye hazırlanıyoruz. Zihninizde üzerinde 2016 yazan ve yavaş yavaş uzaklaşan yaşlı bir dede; kundakta, üzerinde 2017 merhaba yazan bir bebek hayal edin şimdi. Ettiniz mi? Tamam o zaman yeni yıla girmeye hazırız demektir.

Gelelim konumuza. Tarayıcılar. İnternet tarayıcılar. İnternete girmek isteyenler için bir zorunluluk. Ve piyasada yüzlercesi var. Her birisinin kendine has özellikleri var. Kimileri birbirinin aynısı. Kimisi çok güvenli olduğunu kimisi çok hızlı olduğunu iddia ediyor. Hangisi daha iyi bunu kullanıcıların kendi deneyimleri belirleyecektir.

Siz de şu anda bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Kullandığınız tarayıcının harika olduğunu düşünüyorsunuz. Ama bazen tarayıcınızla bir iş yapmaya çalışırken o işi yapabileceğiniz özelliğin olmadığını fark ediyorsunuz. Sonra o işi yapabilmek için başka şekillerde kırk takla atıyorsunuz ama tarayıcı değiştirmek veya diğer tarayıcıları denemek zor geliyor. Yapmayın. Duvarlarınızı yıkın. Bazen başka tarayıcılara da şans verin. Belki aradığınız mutluluk diğer tarayıcıdadır. 🙂

Ben de böyle durumları düşünerek sizler için bulabildiğim tüm tarayıcıları bir araya getirmeye çalıştım. Geçen sene de yapmıştım. O günden bu güne 1 sene geçti. Gidenler, kalanlar, yeni gelenler oldu. Gerçekleştirdiğim bu ulvi görev sayesinde belki içlerinden bir tanesi şu anda kullandığınız tarayıcıdan daha fazla işinize yarayacaktır.  Buyrun öyleyse içeri girin. Bakın, okuyun. Burada olmayan bir tane aklınıza gelirse söyleyin.

 

 

VİVALDİ TARAYICI

vivaldi_tarayici_browser_alternative_alternatif

Yaklaşık bir senedir piyasada olan nispeten yeni bir tarayıcı Vivaldi. Eski Opera’ nın izinden giderek hepsi bir arada tarayıcı olma yolunda ilerliyor. Özellikleri arasında hızlı erişim, hızlı komutlar, yan panel, not alma, ara motoru ekleme, web panelleri, sekme gruplama, sekme döşeme, görsel sekmeler, fare hareketleri, tema desteği, eklenti desteği(chrome eklentileri), özelleştirilebilir arayüz gibi onlarca farklı özellik sayabiliriz. Denenmeyi hak ediyor.

TOR BROWSER

tor-browser-gizlilik-anonim-gezinti

İnternette gizlilik, güvenlik ve özgürlük isteyenlerin bir numaralı tercihi Tor Browser. Kendisi Firefox’ un özelleştirilmiş bir versiyonunu kullanıyor. İnternete Tor ağı üzerinden ve sanal sunucular ile bağlanıyor böylece gizli ve güvenli kalıyorsunuz. Sanki yokmuşsunuz gibi. Hatta -Tor’ un yerini tutmaz ama- alternatifleri bile var: BURADA.

AVANT BROWSER

avant_browser_alternative_web_browser_tarayici

Adı sanı pek duyulmamış bir tarayıcı ve pek de modern bir görünüme sahip değil ancak özellikler listesine göz attığımızda epey kullanışlı özelliklerinin olduğunu görüyoruz. En belirgin özelliklerini şöyle sıralayabiliriz: İçerisinde üç tarayıcı motoru barındırıyor(Firefox Gecko, İE Trident ve Chrome Webkit). Çoklu işleme, az sistem kaynağı tüketme, video indirme, indirme yöneticisi, bölünmüş görünüm, gizli gezinti, tarayıcının donmasını önleme, otomatik form doldurma, çevrim içi yerimleri(bir nevi eşitleme), fare hareketleri, reklam engelleme, tam ekran veya tam masaüstü görünümü, flash animasyon filtresi, RSS okuyucu vs.

WATERFOX

waterfox_64bit browser_firefox based_firefox tabanli

Waterfox, Firefox temelli bir tarayıcı ancak 64 Bit bilgisayarlar için optimize edilmiş. Firefox’ taki tüm özellikleri bulabilirsiniz. Tüm Firefox eklentilerini yükleyebilirsiniz. Firefox’ tan farklı olarak Adobe DRM, Pocket, veri toplama gibi durumlar yok, kaldırılmış. 64 bit bilgisayarınız var ve Firefox seviyorsanız şans verin.

COMODO DRAGON

comodo_dragon_web_browser

Güvenlik yazılımlarıyla ünlü Comodo firmasının geliştirdiği, güvenliği arttırılmış tarayıcı. Chrome’ un da kullandığı Chromium motorunu kullanıyor. Chrome eklentileriyle uyumlu. Comodo DNS kullanma şansınız var. Şans verebilirsiniz.

 

Evet ilk beşimizi sıraladık. Sonrasını ise listeliyoruz. ”Eee ilk beşte neden popülerler yok” diyorsanız eğer, ”onları zaten biliyorsunuz. Bu sene de az bilinenlere şans verin” derim. Seçin beğenin ve kullanın.

Yandex Browser 

Maxthon Cloud Browser (Güzel tarayıcı ama BURAYI bir okuyun sonra karar verin)

QupZilla Web Browser

Comodo IceDragon

SRWare Iron

PaleMoon

Slim Browser

Green Browser

Sleipnir

CyberFox(64 Bit)

Lunascape Orion

Epic Browser

Superbird

Baidu

Torch Browser

Citrio

Midori

CometBird (En son kararlı sürümü 2012′ de yayınlanmış haberiniz olsun)

Chromium

Zac Browser (Çocuklar için)

Polarity

UC Browser

MxNitro (Maxthon’ un yeni tarayıcısı)

Sea Monkey

Tungsten Browser

Slimjet Browser

Dooble Browser

Cent Browser

Globus VPN/TOR Browser

Otter Browser

Iridium Browser

Spark Security Browser

Fifth Browser

Orbitum Browser

Aurora Browser

Mustang Browser

Celensoft Browser

Avira Scout Browser

Iridium Browser

Cliqz

Brave Browser

Pampa

Colibri (Sekmesiz tarayıcı. Şimdilik sadece MAC OS üzerinde çalışıyor.)

Min (MAC OS ve Ubuntu)

qutebrowser (Klavye odaklıdır. İşlemlerin çoğunu klavye tuşları ile yaparsınız)

Konqueror

Opera Neon (Konsept)

Opera Web Browser 

Firefox 

Google Chrome

İnternet Explorer

Microsoft Edge

 

 

 

BENDEN BU KADAR. SİZ HANGİ TARAYICIYI SEÇTİNİZ?

Reklamlar

2017′ ye Tarayıcısız Girmeyin – Bütün İnternet Tarayıcılar Burada” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.